Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Україна забезпечена продовольством на два роки та планує зібрати 70% від минулорічного врожаю – ОП 28.03.2022

Україна забезпечена продовольством на два роки та планує зібрати 70% від минулорічного врожаю – ОП

Україна на сьогоднішній день забезпечена продовольством на два роки вперед.

Про це заявив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі телемарафону, пише Forbes.

Ключові факти
  • Україна на сьогоднішній день повністю забезпечена продовольством до кінця 2023 року, повідомив чиновник.
  • На сьогодні запасів пшениці, кукурудзи, соняшникової олії та базових продуктів на складах та елеваторах достатньо на 3-5 років, оскільки 70-80% цих продуктів Україна завжди експортувала, сказав чиновник.
  • В Україні запустили програму підтримки посівної кампанії, щоб попри війну зібрати 70% торішнього врожаю. Зокрема, йдеться про пільгове фінансування аграріїв.
Контекст

Україна не буде мати проблем з їжею через російську агресію. Навіть якщо виробництво зупиниться, країна має все необхідне з чималим запасом, оскільки експорт зупинився, вважають в МінАПК.

Аграрії працюють, незважаючи на військовий стан в Україні, окупацію частини територій та обстріли. Фермери добре розуміють, що якщо вони не посіють зерна навесні, то наступного року голоду не уникнути.

У 2021 році українські аграрії зібрали 100 млн тонн зернових та олійних культур. Такого не було за всю історію України.

Нагадаємо, раніше президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало зазначав, що запасів зерна, картоплі, овочів та іншої продукції більше, ніж достатньо, оскільки у 2020-2021 роках був доволі гарний урожай. За його словами, держава має достатні запаси зернових, круп’яних культур, які виробляються безпосередньо в Україні. 

Згодом директор Інституту зернових культур НААН Владислав Черчель також додав, що зерна вистачить для того, аби забезпечити продовольчу безпеку України.


Повернення до списку