Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

15.03.2022 15:13:00

Уряд затвердив зміни до надання фінансової державної підтримки аграріям під час посівної

Кредитування сільгосптоваровиробників на початку року відіграє значну роль для виробництва валової продукції сільського господарства.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

"Результат усього сезону с/г робіт залежить від того, наскільки якісно ми зможемо організувати проведення весняно-польових робіт", – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Міністр підкреслив, що навесні аграрії завжди потребують додаткового фінансування на період посівної. Крім того, сьогодні с/г виробники не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт оскільки вся портова інфраструктура країни заблокована агресором. Як наслідок, сьогодні в аграріїв криза ліквідності обігових коштів для с/г діяльності.

Тому перед ними стало гостро питання залучення інших джерел фінансування передусім для здійснення весняно-польових робіт. За оцінками Мінагрополітики - загальна потреба в коштах для проведення таких робіт складає близько 100 млрд гривень.

Тому Мінагрополітики ініціювало постанову й Уряд одноголосно підтримав запровадження механізму надання державних гарантій таким сільгосптоваровиробникам, ­– прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Яку підтримку держава надасть для аграріїв у 2022 році:
 • Виключно малим та середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.
 • Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.
 • Максимальна сума кредиту на який поширюється компенсація відсоткової ставки становить 50 млн грн.
 • Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
 • Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».
 • Термін дії кредиту становить 6 місяців.
 • Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.
Заявникам необхідно звертатись у фінансову установу, де вони обслуговувались.

Міністерство аграрної політики та продовольства України робить усе можливе для спрощення процедур та полегшення посівної кампанії:
 • для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;
 • дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану;
 • запущено аграрну платформу Міністерства по збору актуальних потреб аграріїв під посівну в режимі реального часу https://agrostatus.org;
 • створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану https://prodsafety.org


12c5b12561eb9fc339de2a38833ac84c.jpg