Контакти
kamin.60@ukr.net, liliya.janse@gmail.com, doronin_av@ukr.net
+38 (044) 521 92 83
В.о. академіка-секретаря: академік НААН Камінський Віктор Францевич
Заступник академіка-секретаря: член - кореспондент НААН Янсе Лілія Амінівна
Учений-секретар: к. с. - г. н. Ясінська Надія Олександрівна
Забезпечення координаційно-методичного керівництва підвідомчих наукових установ, серед яких 3 національні наукові центри, 7 науково-дослідних інститутів і 1 Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна.
Визначення основних напрямів і перспектив розвитку досліджень у землеробстві, меліорації та механізації, формування тематики наукових досліджень установ Відділення, розроблення і реалізація програми фундаментальних та прикладних досліджень, формування тематики наукових досліджень установ Відділення, розроблення і реалізація програми фундаментальних та прикладних досліджень.
Наукове забезпечення агропромислового виробництва в різних ґрунтово-кліматичних умовах регіонів України у співпраці з відповідними підрозділами Міністерства аграрної політики та продовольства України, іншими міністерствами і відомствами. Проведення у співпраці із сільськогосподарськими вищими навчальними закладами навчання студентів та підготовки наукових кадрів.
- Розроблення зональних систем землеробства та наукова оптимізація сучасної системи землеробства в умовах зміни клімату
- Розробка та впровадження технологій збереження і відтворення родючості та охорони ґрунтів
- Раціональне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем
- Технології використання водних ресурсів і меліорованих земель
- Системи машин і технологій; технологічні комплекси
- Нові технічні засоби механізації, електрифікації та автоматизації процесів у рослинництві і тваринництві
- Використання технічного потенціалу сільськогосподарського виробництва, технічний сервіс
- Системи заходів ресурсо- та енергозбереження
- Організаційно-методологічна робота із розвитку науково-інноваційної діяльності в галузі землеробства
- Розроблення наукових основ охорони, відтворення та збереження природних степових екосистем; проведення періодичних інвентаризацій природних процесів, дослідження поточних явищ природи і процесів, які протікають в екосистемах, вивчення біології, розведення та вирощування рідкісних, зникаючих, ендемічних, екзотичних видів
- Підготовка наукових кадрів
Організація наукової діяльності і методичного керівництва дослідженнями у галузях ґрунтознавства та агрохімії, землеробства, агроекології, водних проблем і меліорації земель, сільськогосподарської мікробіології, органічного виробництва сільськогосподарської продукції, хмелярства, механізації та електрифікації сільськогосподарського виробництва і технічного сервісу, інженерно-технологічних засад створення екологічно безпечних промислових біотехнологій та обладнання для виробництва і застосування в агробіоценозах препаратів біологічного захисту рослин, а також особливостей динамічних процесів природних і штучних екосистем Біосферного заповідника "Асканія-Нова" та довгострокової перспективи збереження його біорізноманіття.
- Визначання основних напрямів наукових досліджень з актуальних питань землеробства та механізації сільськогосподарського виробництва та разом з науковими установами формування програм наукових досліджень.
- Організація розробляння планів науково-дослідних робіт, їх науково-методичне забезпечення та своєчасне виконання основних завдань програм наукових досліджень.
- Аналіз результатів досліджень вітчизняної і зарубіжної аграрної науки, визначання актуальних напрямів досліджень і сприяння їх розвитку в підвідомчих наукових установах.
- Координація тематики наукових досліджень установ інших відомств з напряму діяльності Відділення.
- Сприяння і організація наукового співробітництва із зарубіжними науково-дослідними установами та передовими підприємствами сільськогосподарського виробництва.
- Підготовка матеріалів і пропозицій для розгляду на загальних зборах Академії, засіданнях Президії та бюро Президії НААН, загальних зборах і бюро.
- Організація і забезпечення проведення державної атестації наукових установ відповідного профілю.
- Розгляд питання створення, реорганізації та ліквідації державних наукових установ.
- Формування резерву керівних кадрів науково-дослідних установ Відділення; організація періодичної перевірки наукової та науково-господарської діяльності підвідомчих наукових установ.
- Проведення пропаганди і впровадження у виробництво досягнень науки і техніки та передового досвіду, разом з науковими установами та регіональними і місцевими органами влади, організація і проведення наукових конференцій, науково-виробничих нарад, симпозіумів, семінарів, круглих столів з актуальних питань землеробства, меліорації та механізації сільського господарства і заповідної справи.
- Заслуховування звітів про діяльність членів Академії, що є членами Відділення.