.png)
Науковці НААН на чолі з президентом Ярославом Гадзалом взяли участь у комітетських слуханнях ВРУ на Миколаївщині: про що говорили з аграріями
У місті Вознесенськ Миколаївської області відбулися слухання Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради на тему "Забезпечення функціонування АПК у 2023 році та особливості проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану". Зокрема, у заході взяли участь науковці на чолі з президентом Національної академії аграрних наук України Ярославом Гадзалом.
Із доповіддю виступив очільник Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало. До виступів долучилися керівники і провідні вчені наукових установ НААН Раїса Вожегова, Владислав Черчель, Микола Литвиненко, В'ячеслав Соколов, Сергій Чмир та інші вчені.

"Особливість цієї зустрічі полягає в тому, що вона проходить в Миколаївській області, в зоні Степу України – в зоні ризикованого землеробства, де практично щорічно першими розпочинаються весняно-польові роботи разом із іншими регіонами півдня України. А важливість зустрічі в тому, що спільно народні депутати України, аграрна наука, освіта та Мінагрополітики шукаємо шляхи, як в умовах воєнного стану із обмеженими ресурсами, добривами, пального, насіння та ще і замінуванням частини земель, виростити гарний урожай", - зазначив Ярослав Гадзало.
Через довготривалі перебої у поставках мінеральних добрив та засобів захисту рослин збільшився дефіцит та зросло ціноутворення на ринку. Значно ускладнилися логістичні послуги та зберігання мінеральних добрив і засобів захисту рослин після купівлі.
Учасниками слухань зазначено, що на строки та якість проведення комплексу весняно-польових робіт будуть впливати реальний стан агропідприємств, їх близькість до лінії фронту, рівень забезпечення матеріально-технічними ресурсами та персоналом (мобілізація), а також погодно-кліматичні умови під час вегетації сільськогосподарських рослин.
Водночас, на окремих площах зазначені виклики вимагатимуть від аграріїв нестандартних підходів з надаванням переваги менш затратним культурам та їх вирощуванню за технологіями, які передбачають економію палива, зменшення затрат на обробіток ґрунту та догляд за посівами тощо.
"При раціональному використанні запасів вологи при поливі з використанням досягнень сучасної аграрної науки - виробництво зерна, овочів, олійних культур може забезпечити продовольчу безпеку нашої держави та сформувати частину експортного потенціалу країни. Саме впровадження науково-обгрунтованих, екологічно-збалансованих систем землеробства дають можливість забезпечувати в даній зоні одержання високих показників урожайності як зернових, овочевих та інших культур, і вести розширене відтворення родючості чорноземів. Наука в своїх рекомендаціях дає чіткі пропозиції як покращити використання агроресурсного потенціалу в зоні Степу, який в залежності від області використовується на 60-70%", - сказав президент НААН Ярослав Гадзало.

Головною проблемою для аграріїв залишаються заміновані поля. За попередніми оцінками, для забезпечення проведення весняно-польових робіт потребують розмінування землі сільськогосподарського призначення на території Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей загальною площею понад 470 тис. 854 га.
Ці та інші проблеми сьогодення агропромислового комплексу під час проведення весняної посівної кампанії, а також шляхи їх вирішення учасники слухань мали можливість обговорити під час заходу.
За результатами комітетських слухань будуть підготовлені та ухвалені відповідні рекомендації.
Читайте також: Фахівчиня НААН отримала стипендію консорціуму MSCA4Ukraine
Пошук:
29.07.2024
Що буде з цінами на молочну продукцію влітку: прогноз експерта НААН
29.07.2024
Що відбувається з цінами на зерно: прогнози від експертки НААН щодо пшениці до кінця 2024 року
29.07.2024
У І півріччі 2024 року зріс експорт українських продуктів харчування до країн ЄС та Африки
29.07.2024
Круглий стіл, присвячений сучасному стану тваринництва, проблемам та перспективам розвитку галузі
09.07.2024
Збирання врожаю озимих та ранніх ярих зернових культур на полях Інституту зернових культур
Новини України 16 — 20 з 872
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець