15.12.2021
Відбулося засідання Президії НААН, присвячене питанням стану наукових досліджень механізмів резистентності високопродуктивних тварин
Відбулося чергове засідання Президії Національної академії аграрних наук України, присвячене питанням стану наукових досліджень механізмів резистентності високопродуктивних тварин.
Вчені заслухали доповідь директора Інституту біології тварин НААН Юрія Салиги.
Інститут біології тварин НААН як науково-методичний центр "Фізіологія тварин" у співпраці з іншими науковими установами НААН впродовж останніх десяти років провів ґрунтовні дослідження впливу різноманітних чинників на формування та інтенсивність прояву природної резистентності сільськогосподарських тварин з метою покращення їх фізіологічного захисту, здоров'я та підвищення продуктивних показників.
За результатами досліджень науковці Інституту біології тварин НААН видали чотири монографії, 25 методичних рекомендацій, отримали 21 авторське свідоцтво і патент та зареєстрували 8 технічних умов. За впровадження розробок у дослідних господарствах мережі НААН і господарствах різної форми власності отримано понад 400 тис. грн. Вчені запропонували ефективні хімічні сполуки, премікси, лікувально-профілактичні препарати і засоби, методи та способи їх використання для активації обмінних процесів, підвищення резистентності організму і продуктивності тварин, нормативно-методичну базу застосування цих розробок у тваринництві та ветеринарній медицині.
Зазначаючи актуальність досліджень проблем резистентності у високопродуктивних тварин, Президія Національної академії аграрних наук України постановила:
1. Діяльність Інституту біології тварин НААН і співвиконавців зі стану наукових досліджень з проблем резистентності та механізмів її формування у високопродуктивних тварин визнати задовільною.
2. Інституту біології тварин (Салига Ю.Т.):
- інтенсифікувати дослідження з формування захисних механізмів організму з метою підвищення резистентності високопродуктивних тварин в умовах інтенсивного тваринництва за впливу екологічних та кліматичних чинників (2022-2025 роки);
- провести всеукраїнський науково-практичний семінар з проблем резистентності високопродуктивних тварин в умовах інтенсивного їх використання «Резистентність тварин: способи оцінки та методи регуляції» (травень 2022 року);
- забезпечити реєстрацію препаратів для лікування акушерсько-гінекологічних захворювань великої рогатої худоби (2022-2025 роки).
3. Відділу наукового забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку та прогнозування експериментальної бази (Пономарьова Л.А.) передбачити включення до плану впровадження наукових розробок в дослідних господарствах мережі НААН розробки з підвищення інтенсивності природної резистентності сільськогосподарських тварин з метою покращення їх продуктивних показників (2022-2025 роки).
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого віцепрезидента НААН Гладія М.В.
Читайте також: "В Україні скорочується виробництво молока: необхідно зберегти генофонд тварин і збільшити поголів’я", – Остап Жукорський
Пошук:
22.10.2015
Спеціалізована відгодівля ВРХ м’ясних порід зникає - експерти
20.10.2015
Павленко: Український агробізнес отримає прямий доступ на закордонні ринки
16.10.2015
Українське насіння не поступається європейському за якістю — учасник ринку
16.10.2015
У вересні Україна імпортувала виноград на 3,3 млн дол.
15.10.2015
Скасовано обов’язковий ветеринарний сертифікат
Новини України 816 — 820 з 867
Початок | Поперед. | 162 163 164 165 166 | Наст. | Кінець