24.11.2021
Посол Латвії відвідав бібліотеку НААН
Днями у Національну наукову сільськогосподарську бібліотеку Національної академії аграрних наук України завітав Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява.
Свій перший офіційний візит до бібліотечної установи НААН посол розпочав із покладання квітів до меморіальної дошки першого керманича ННСГБ Іоганна-Генріха Коха - латвійця за національністю, який пропрацював у ній протягом 1918-1922 років. Спочатку бібліотека функціонувала при Генеральному секретаріаті, а потім – Міністерстві земельних справ Української Центральної Ради Української Держави гетьмана Скоропадського, Директорії УЦР, а в подальшому в Наркомземі УСРР.
Візит пана Кляви був присвячений зміцненню контактів між бібліотеками обох країн, співпраці у культурній та гуманітарній сферах та спрямований на ще більше поглиблення українсько-латвійського співробітництва.
Директор ННСГБ НААН доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН Віктор Вергунов ознайомив пана посла з історією бібліотеки, її діяльністю, електронними ресурсами, документними фондами, зокрема колекціями «Фонду видань, випущених у XIX столітті з сільськогосподарської тематики», що є національним надбанням України. Ілгварс Клява зацікавився питанням діджиталізації галузевих видань і був детально ознайомлений з процесом оцифрування книг, які знаходяться в книгосховищах ННСГБ. Але особливе зацікавлення в пана посла викликали латвійські видання, які зберігаються у фондах бібліотеки та їхнє активне використання читачами.
На завершення візиту Ілгварс Клява подарував бібліотеці три найновіші видання на сільськогосподарську тематику, що вийшли друком в Латвій. Також він передав офіційний договір про співпрацю ННСГБ НААН з академічною бібліотекою Латвійського університету, з якою вже з цього року налагоджений документообмін, проводяться спільні дослідження щодо взаємного українсько-латвійського бачення подальшого розвитку української науки, освіти та культури. Зі свого боку Віктор Вергунов презентував Надзвичайному і Повноважному послу два унікальних видання, підготовлених у бібліотеці.
Пошук:
19.08.2015
Вірус небезпеки. Чума свиней може боляче вдарити по експорту м’яса і зерна
18.08.2015
У липні Україна експортувала зерно на 421,4 млн доларів
17.08.2015
Українські садівники не змогли диверсифікувати експортні поставки яблук — експерт
16.08.2015
В Україні зібрали вже майже 2 млн тонн картоплі
14.08.2015
Кукурудзяні несподіванки: як вплине на врожай аномальна спека - думки експертів
Новини України 871 — 875 з 900
Початок | Поперед. | 173 174 175 176 177 | Наст. | Кінець
