Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Члени НААН підготували рекомендації щодо вирощування пізніх ярих культур в умовах війни та обмежених ресурсів 25.04.2022

Члени НААН підготували рекомендації щодо вирощування пізніх ярих культур в умовах війни та обмежених ресурсів

Основними завданнями аграрної науки в умовах воєнного часу є створення умов до забезпечення першочергово стабільного та високого рівня виробництва продовольчої продукції в Україні. 

Війна, яку розв’язала росія на території України, в короткотерміновій перспективі загрожує зменшенням посівних площ за рахунок замінування їх чи ведення бойових дій та зміщенням строків сівби від оптимальних до пізніх, або взагалі унеможливленням обробляння частини земельних площ. Однак, не варто забувати й про довготермінові питання, які потрібно прогнозувати уже зараз. 

"Адже, ми всі віримо, що Україна скоро переможе, однак, якщо бойові дії триватимуть якийсь час, то аграрії зіткнуться з питаннями догляду за посівами та збирання сільськогосподарських культур в умовах воєнного стану.

А тому, варто користуватись принципом: обізнаний – значить готовий ефективно вирішити ситуацію що склалась", - зазначають науковці.

Члени Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, Микола Роїк, Анатолій Заришняк, Валерій Адамчук, Петро Кондратенко, Василь Петриченко, Олег Присяжнюк підготували рекомендації щодо вирощування пізніх ярих культур в умовах війни та обмежених ресурсів.

Зокрема, науковці пояснили як працювати в умовах війни, наголосили на важливості вітчизняного насіння як запоруки стабільного сільського господарства, дали поради щодо економії палива та розповіли про технології вирощування таких культур як:
  • кукурудза,
  • просо,
  • сорго,
  • гречка,
  • соя,
  • квасоля,
  • соняшник.
Документ із усіма рекомендаціями можна завантажити за цим посиланням.

Нагадаємо, раніше фахівці НААН підготували такі ж рекомендації для проведення весняно-польових робіт.


Повернення до списку