Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Засідання Президії НААН

15 березня 2017 року відбулося засідання Президії НААН на тему: «Біологічна безпека та біологічний захист у ветеринарній медицини». Доповідь з цього питання зробив директор Інституту ветеринарної медицини НААН доктор ветеринарних наук, член-кореспондент НААН, Ничик С. А. 
 В роботі Президії, крім науковців Академії, взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, профільних вищих навчальних закладів і Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів.  
Президія Національної академії аграрних наук України відзначила, що сучасний рівень науково-методичного забезпечення біологічної безпеки та біозахисту в повній мірі не забезпечує профілактики найпоширеніших на її території інфекційних захворювань тварин, у т.ч. зооантропонозів. Постійно удосконалюється та підвищується рівень біобезпеки і біозахисту в наукових установах ветеринарної медицини. Проте, підвищеної уваги ветеринарної науки та практики потребує розроблення відповідних підходів і системних протидій шляхом гармонізації правової бази із законодавством ЄС, подальше впровадження міжнародних стандартів біобезпеки й біозахисту. 
Необхідно особливо зауважити, що неконтрольоване розповсюдження африканської чуми свиней в Україні за останні два роки загрожує знищенню галузі свинарства та продовольчій безпеці держави. В такій ситуації взаємодія науковців і практиків щодо профілактики цієї хвороби є недостатньою. 
За підсумками роботи Президії була прийнята відповідна постанова, а роботу наукових установ ветеринарної медицини щодо біологічного захисту, біологічної безпеки та зменшення біологічних загроз і ризиків в державі визнано недостатньою.