Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Президент Ярослав Гадзало домовився про співпрацю НААН з Італійською академією сільського господарства

Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало із робочим візитом відвідав Італійську академію сільського господарства з метою подальшого розвитку та поглиблення наукової співпраці між установами.

Під час зустрічі з представникам італійської сторони, зокрема з президентом Массімо Вінченціні, віцепрезидентом Амедео Альпі та вченим секретарем Сімоне Орландіні, обговорювалися перспективи двосторонніх наукових досліджень та обміну напряцюваннями між обома академіями.

Презентуючи досягнення та наукові розробки Національної академії аграрних наук України, академік Ярослав Гадзало зазначив важливість спільних зусиль у вирішенні актуальних проблем аграрної сфери, а також обговорив можливості для обміну досвідом та науковими інноваціями.

Після зустрічі обидві сторони висловили намір активізувати співпрацю у сферах аграрних досліджень, сільського господарства та сталого розвитку. Передбачається обмін науковими делегаціями, організація спільних наукових заходів та публікацій, спрямованих на покращення сільськогосподарських практик та розвитку нових технологій у галузі.

Accademia dei Georgofili  навчальний заклад у Флоренції. Вона була заснована в 1753 році. Академія була історичною установою протягом понад 250 років і найбільш відома тим, що сприяла вченим і землевласникам вивчення агрономії, лісового господарства, економіки, географії та сільського господарства.

Академія є найстарішою установою такого типу у світі, яка займається питаннями сільського господарства, навколишнього середовища та продуктів харчування і сприяє поглибленню знань, розвитку технічної та економічної діяльності та соціальному зростанню. 

Робота, яку виконує Академія, є нагадуванням про життєву важливість сільського господарства, яке завжди справедливо вважалося первинним сектором не тільки через пріоритетність його виробничої діяльності в часі, але й тому, що воно було і залишається основним джерелом нашого продовольчого забезпечення. Більше того, воно було матрицею розвитку промислового виробництва (яке забезпечувало сировиною, робочою силою і капіталом) і є фундаментальним балансуючим фактором для біосфери, невід'ємною частиною якої є людина і від якої залежить саме її виживання. Академія супроводжує розвиток сільськогосподарських наук у їх найширшому розумінні.

Отож, цей візит президента НААН Ярослава Гадзала визначає новий етап в плідному взаєморозумінні та науковій співпраці між Україною та Італією в аграрній галузі.