Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

П’ята Пленарна Асамблея Глобального ґрунтового партнерства

20-22 червня 2017 р. у м. Рим (Італія) в Штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) відбулася П’ята Пленарна Асамблея Глобального ґрунтового партнерства (ГГП). У роботі Асамблеї активну участь прийняли представники від України – директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», координатор по співробітництву Україні з ГПП, академік НААН Балюк Святослав Антонович, а також головний фахівець – координатор міжнародної діяльності ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», заступник координатора по співробітництву Україні з ГПП Левін Аркадій Якович. 

Під час роботи Пленарної Асамблеї з представниками Секретаріату ГПП та іншими учасниками було обговорено ряд питань щодо сприяння заснуванню в Україні Національного ґрунтово-інформаційного центру, зокрема, шляхом включення цього питання до Рамкової програми підтримки українського АПК з боку ФАО «COUNTRY PROGRAMMING FRAMEWORK FOR UKRAINE (from 2016 to 2019)», продовження робіт щодо картографування органічного вуглецю в Україні, підготовки другої редакції Атласу ґрунтів Європи, перспектив участі ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» у європейському проекті обстеження ґрунтів LUCAS, організації проведення в Україні (м. Харків) міжнародного тренінгу-семінару з управління засоленими ґрунтами за підтримки ФАО, налагодження партнерства з Всесвітнім центром ґрунтової інформації (Нідерланди) та науково-дослідними установами Швейцарії.  

Пленарна Асамблея затвердила три нові ініціативи, спрямовані на полегшення обміну інформацією: Глобальна ґрунтово-інформаційна система; Глобальна мережа ґрунтових лабораторій, створена для координації та стандартизації вимірів властивостей ґрунтів у різних країнах; Міжнародна мережа чорноземних ґрунтів, яку запущено з метою поглиблення знань про найбільш родючі сільськогосподарські ґрунти світу, які також відомі своїм високим вмістом вуглецю. 

-При обговоренні стану підготовки Глобальної карти ґрунтового органічного вуглецю (GSOCMap) окремо було підкреслено високу якість підготовки Української цифрової карти запасів органічного вуглецю у шарі 0-30 см з роздільною здатністю 1 х 1 км та навіть 250 х 250 м. Детальну інформацію про П’яту Пленарну Асамблею Глобального ґрунтового партнерства можна знайти на сайті ФАО за посиланням: http://www.fao.org/global-soil-partnership/resources/events/detail/en/c/462867/.