Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Підписання Меморандумів про співпрацю з Держпродспоживслужбою

Відбулався зустріч керівників науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук закладів вищої освіти ветеринарного профілю з Головою Держпродспоживслужби України Владиславою Магалецькою. У заході також взяв участь керівник проекту ЄС "Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні" Боріс Антунович. НААН представляли директор ННЦ "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини" академік НААН Борис Стегній та директор Інституту ветеринарної медицини Сергій Ничик.

У вступному слові Владислава Магалецка наголосила на необхідності  широкого залучення незалежних експертів-науковців України до оцінки ризиків у сфері безпечності продуктів та оцінки здоров’я  продуктивних тварин. Нагальною залишається потреба у гармонізації стандартів України до європейських вимог, що сприятиме підвищенню експортного потенціалу  тваринницької галузі нашої держави. Для цього планується  активізувати співпрацю з  профільними науковими установами, ширше використовувати  сучасні вітчизняні  інноваційні наукові розробки. 

Академік НААН Борис Стегній у своєму виступі передав вітання Президента НААН академіка Ярослава Гадзала учасникам зустрічі, відзначив важливість постійної взаємодії та співробітництва науковців галузі ветеринарної медицини з Держпродспоживслужбою, зокрема щодо підтримки участі наукових проєктів у конкурсах Національного  фонду досліджень та Міністерства освіти і науки України. Також  він виступив з пропозицією щодо створення в Україні національних профільних референс-лабораторій в наукових установах ветеринарного профілю НААН, які мали б перспективу трансформації в референс-лабораторії ЄС, ФАО та Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин.

964aa562ee34fde25d1b380e736804e3.md.jpg

Вагомим підгрунтям для початку такої діяльності стало підписання Меморандумів про співпрацю Держпродспоживслужби з такими  установами НААН як Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини" та Інститут ветеринарної медицини, а також низкою провідних закладів вищої освіти, зокрема  Національним університетом біоресурсів і природокористування України; Одеським  та Сумським державними аграрними університетами; Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Гжицького.

8f94a062ef0f94b621d0112daa4ecfd1.md.jpg

Меморандум передбачає створення мережі наукових установ та залучення кращих наукових експертів для проведення незалежної та об’єктивної оцінки ризиків у сфері безпечності харчових продуктів. Це  буде  сприяти  міжнародному визнанню рішень та розширенню  нових ринків для аграрної продукції України. 

923522e9d2f70fc0216bf01328cbfc31.md.jpg

Меморандуми з науковими установами розроблені за участі експертів Проєкту ЄС "Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні" (EU4SaferFood).