Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Вітчизняна селекція цілком може конкурувати з провідними іноземними компаніями - Ярослав Гадзало

Понад 100 представників насінницьких господарств та товаровиробників, фермери, керівники та головні агрономи сільгосппідприємств, які взяли участь у Дні поля, що відбувся на базі ДП ДГ «Дніпро» ДУ Інститут зернових культур, залишили схвальні відгуки щодо представлених селекційних розробок вчених Академії та тематичного наповнення заходу. Серед них - представники компаній КВС, Байєр, ЗААТЕН-УНІОН (Румунія), НВФГ «Компанія «Маїс» та інші.

IMG_3937.jpg

«Це дуже корисний захід для насіннєводів, керівників агроформувань, фермерів, які присутні на Дні поля, – відзначив в.о. директора ДП «Дослідне господарство «Дніпро» Олександр Овсюк, – Селекція Інституту зернових культур спрямована на створення посухостійких гібридів кукурудзи, які добре витримують нинішню спеку, що дуже важливо для аграріїв. У цьому ми переконалися, оглядаючи демополігон, де представлені дніпровські та інші гібриди».

IMG_3864.jpg

Президент НААН Ярослав Гадзало, який взяв участь у заході, наголосив на особливій ролі фундаментальних і прикладних досліджень в рослинництві з метою прискорення науково-технічного прогресу у галузі зерновиробництва, які проводять науковці мережі науково-дослідних установ НААН, у тому числі Інституту зернових культур. 

IMG_9617 (1).jpg

«На сьогодні кукурудза як провідна харчова, кормова і технічна культура є лідером в інтенсифікації аграрного виробництва, – підкреслив Ярослав Гадзало, – І в цьому дуже важлива роль  Інституту зернових культур НААН, який має значний науковий потенціал, вагомі селекційні здобутки. Добре зарекомендували себе посухостійкі гібриди на півдні України, є також гібриди, які в умовах зрошення дають по 15-17 тонн з гектара. Особливо показовим став нинішній рік, коли гібриди дніпровської селекції витримали високі температурні коливання. Тож вітчизняна селекція цілком може конкурувати з провідними іноземними компаніями», – наголосив Ярослав Гадзало в інтерв’ю газеті Сільські новини.

IMG_3869.jpg

Як розповів Ярослав Гадзало, місяць тому в рамках українсько-німецького аграрного діалогу було проведено онлайн-зустрічі з німецькими вченими – керівниками наукових установ аграрного профілю. У Німеччині є два об’єднання: в одному – 12 наукових установ, в іншому – 3. Лише в одній з німецьких наукових установ – 1300 вчених. Така кількість колись була в Одеському селекційно-генетичному інституті, де зараз лишилось близько 300 науковців. Якщо фінансування аграрної науки у Німеччині становить близько 11 мільярдів гривень,  то в Україні – лише 450 мільйонів гривень. Бюджетні асигнування там – 70-80 %, у нас – менше 50%, а у 2019-му році  були скорочені до 35%. 

«Але і за цих умов вчені наукових аграрних установ  плідно працюють, отримуючи нові селекційні знахідки, які дозволяють нашим сільгоспвиробникам нарощувати обсяги і площі кукурудзи та інших зернових культур», – підсумував Ярослав Гадзало.

11.JPG

Директор ДУ Інститут зернових культур НААН Владислав Черчель ознайомив присутніх із селекційними досягненнями та технологічними розробками Інституту на демонстраційному полігоні. Ознайомлення з гібридами кукурудзи селекції НААН та іноземної селекції відбулося у с. Василівка, де розташоване друге відділення господарства. У рамках Дня поля також відбулася демонстрація селекційної техніки ДУ ІЗК НААН та новітніх зразків тракторів та реманенту, представлених ТОВ «Агроспейс».

IMG_3905.jpg

Фото надані редакцією газети Сільські новини та ДУ Інститут зернових культур  НААН.