Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

22 грудня 2016 року відбулося засідання Президії НААН

     22 грудня 2016 року під головуванням президента Національної академії аграрних наук України академіка НААН Ярослава ГАДЗАЛА за участі представників Мінагрополітики, Рівненської облдержадміністрації, Рівненської обласної асоціації фермерів та приватних землевласників, керівників Інституту агроекології та природокористування НААН, Інституту водних проблем і меліорації НААН, Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН відбулося чергове засідання Президії НААН, на якому розглянуто питання «Наукові основи реалізації ресурсного потенціалу трансферу інновацій в зоні Західного Полісся в умовах зміни клімату». 
     Учасники засідання заслухали й обговорили змістовну доповідь директора Інституту сільського господарства Західного Полісся члена-кореспондента НААН Володимира Польового. 
Зміни клімату спричиняють зміни агрокліматичних умов росту, розвитку та формування продуктивності сільськогосподарських культур. Проявляється це істотним підвищенням температури повітря протягом року, що призводить у зимові місяці до збільшення кількості тривалих відлиг, а в період вегетації рослин – погіршення їх вологозабезпеченості, часового зміщення розвитку природних процесів, подовженням безморозного періоду та тривалості вегетаційного періоду сільськогосподарських культур. Вплив зміни клімату на землеробство і екосистему Західного Полісся настільки значний, що змушує змінювати думку про регіон, як про зону надмірного зволоження. Інститутом сільського господарства Західного Полісся спільно з головними науковими установами НААН – Інститутом агроекології та природокористування НААН, Інститутом водних проблем і меліорації НААН, ННЦ «Інститут землеробства НААН» виконано ряд важливих розробок з питань адаптації системи землеробства в зоні Західного Полісся до сучасних кліматичних умов та здійснюється їх трансфер в агропромислове виробництво регіону. За результатами досліджень інститутом запропоновані рішення, що зменшують негативний вплив змін клімату на ведення сільськогосподарського виробництва в регіоні. 
     Президент Академії академік НААН Ярослав Гадзало наголосив про необхідність поглиблення досліджень в цьому напрямі, і не лише для умов Західного Полісся, а й для інших грунтово-кліматичних зон України. І це завдання як Інституту сільського господарства Західного Полісся, так і головним науковим установам Академії з виконання відповідних програм наукових досліджень. 
     Разом з тим є ряд проблем, що стримують розвиток діяльності з питань підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу регіону. Це і кадрові проблеми, і стан матеріально-технічної бази в дослідно-експериментальній мережі, і цілий ряд інших. 
     Інституту сільського господарства Західного Полісся спільно з головними науковими установами НААН запропоновано в I-му півріччі 2017 року розробити модель збалансованого інноваційного розвитку агропромислового комплексу Рівненської області на 2017-2020 рр., в якій передбачити максимальну реалізацію регіонального ресурсного потенціалу та широке впровадження в регіоні інноваційних розробок наукових установ Академії, зокрема, з питань збереження та відновлення родючості грунтів, розширення площ посівів сортів зернових, кормових, технічних сільськогосподарських культур з високим ступенем адаптивності та технологій їх вирощування.