Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

09.07.2024 12:29:00

Збирання врожаю озимих та ранніх ярих зернових культур на полях Інституту зернових культур

На полях ДУ Інститут зернових культур НААН розпочався збір врожаю озимих та ранніх ярих зернових культур. На черзі збирання пізніх зернових і олійних культур, насамперед кукурудзи і соняшника.

Співробітники лабораторії агробіологічних ресурсів озимих та ярих зернових культур проводять моніторинг збиральних робіт та оцінку якості врожаю зерна колосових культур. Обстеження площ, які підлягають збиранню, показало, що посіви мають особливий стан, насамперед, різну фазу розвитку і ступінь готовності до збиральних робіт. Тому, незважаючи на
особливі умови, пов’язані із воєнною агресією, її негативним впливом на стан агропромислового виробництва, важливе значення має організація робіт із збирання, обробки та збереження врожаю 2024 року з дотриманням ефективних, науково-обгрунтованих технологій та з використанням наявної техніки.

2

Збирання, обробка і зберігання врожаю має відбуватись залежно від стану і призначення виробленої продукції. Особливо важливе значення має дотримання оптимальних строків збирання як ранньостиглих, так і пізньостиглих культур. Тому обрані технології не повинні призводити до будь-яких втрат і погіршення якості зібраного врожаю.

4