Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

26.01.2024 14:19:00

На Сумщині створили Асоціацію селекціонерів бурої худоби України

На Сумщині створили “Асоціацію селекціонерів бурої худоби України”. Ініціатором початку роботи став ректор Сумського національного аграрного університету, академік Національної академії аграрних наук України Володимир Ладика.

Як зазначив сам засновник, діяльність Асоціації покликана забезпечити наукову підтримку аграрного сектору економіки.

"Об'єднання покликане забезпечити повноцінний діалог із органами державної влади, зокрема Міністерством аграрної політики України, щодо розвитку галузі тваринництва, збереження генетичного потенціалу та вирішення продовольчої безпеки", - додав Ладика.

Днями на базі університету відбулися перші збори учасників Асоціації. Представники науки, влади та бізнесу визначили Статут та план роботи на 2024 рік, а також обговорили поточний стан галузі тваринництва Сумщини та країни. Військовий стан й територіальна наближеність області до кордону з агресором значно ускладнила роботу фермерських господарств. За даними департаменту агропромислового комплексу Сумської ОДА, поголівʼя великої рогатої худоби скоротилося на 8% порівняно з часом до початку повномасштабного вторгнення. Саме цю проблему й мають на меті вирішити учасники Асоціації.