Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Українським аграріям потрібно об'єднуватися для виходу в ЄС — євродепутат 27.04.2015

Українським аграріям потрібно об'єднуватися для виходу в ЄС — євродепутат

Про це розповів депутат Європарламенту від Литви Броніс Ропе під час відкриття представництва Українського союзу промисловців і підприємців, передає «Європейська правда».

«Українські аграрії мають хороші шанси на європейському ринку. Багато говорять, що європейський аграрний ринок переповнений. Але, як показує практика, лише частина покупців принципово купують місцеві продукти. До більшості більш принципові питання якості і ціни, де Україна може бути конкурентоздатною», — заявив він.

При цьому Ропе зазначає, що  досвід Литви свідчить — малим аграрним компаніям важко забезпечити просування своєї продукції.

«Потрібно не тільки робити якісну продукцію, але і показувати це покупцям. Це витрати, які під силу лише великому бізнесу. Наш порада, виходячи з досвіду Литви - малі аграрні виробники повинні об'єднатися і спільно просувати свою продукцію в ЄС», — наголосив євродепутат.

Нагадаємо, що на сьогодні Україна має всі шанси в майбутньому стати одним із лідерів світового ринку органіки. Нині вона входить до 20-ки виробників органічної сільськогосподарської продукції.
Загальна площа сертифікованих органічних сільськогосподарських земель в Україні перевищила 400 тис. га. Вирощуванням та переробкою органічних фруктів, овочів, продукції тваринництва займаються близько 200 господарств.


Повернення до списку