Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Прибутки українських аграрних підприємств торік скоротились майже втричі, але не все так погано 19.09.2023

Прибутки українських аграрних підприємств торік скоротились майже втричі, але не все так погано

За підсумками 2022 року вітчизняна економіка отримала 240,4 млрд грн збитків, тоді як чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками 2022 року склав 87,1 млрд грн. Це найвищий за фізичними обсягами показник серед усіх видів економічної діяльності, хоча у 2,7 рази менший проти рекордного рівня 2021 року.

Про це розповів директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко.

"Галузь стала однією з чотирьох, що зберегли позитивний фінансовий результат в умовах повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Вона забезпечивши найвищу рентабельність операційної (20,3%) та всієї (13,6%) діяльності в умовах повномасштабної війни та безпрецедентних перешкод щодо реалізації і, особливо, експорту продукції", - зауважив науковець.

Галузь зазнала відчутних втрат в результаті військової агресії, однак 78,4% її підприємств змогли забезпечити позитивний фінансовий результат. І хоча частка збиткових агропідприємств зросла з 11,7% у 2021 році до 21,6% торік, вона є найменшою серед усіх видів економічної діяльності.

"В умовах суттєвого скорочення обсягів виробництва та позитивних очікувань обсягів врожаю 2023 року це дає підстави сповідатися на відновлення довоєнних темпів зростання галузі, забезпечення її стабільності в умовах кардинальних змін, спричинених повномасштабною війною. Водночас висока залежність від експорту продукції вимагає радикальних заходів щодо розширення можливостей реалізації продукції сільського господарства, особливо з високим вмістом доданої вартості", - підсумував Юрій Лупенко.Повернення до списку