Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Вчені НААН назвали перспективні сорти для селекції безнасінного винограду 07.08.2023

Вчені НААН назвали перспективні сорти для селекції безнасінного винограду

Вчені Національної академії аграрних наук України назвали 10 сортів винограду, перспективних для селекції безнасінних сортів.

Про це співробітники ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН Ірина Ковальова, Людмила Герус та В’ячеслав Скрипник пишуть у статті в журналі «Садівництво по-українськи»

Дослідники змоделювали параметри відбору перспективних для застосування у селекційному процесі безнасінних сортів. Вони вважають, що задані оптимальні параметри основних селекційних ознак інтересу, яким, за даними літературних джерел, опублікованих баз даних і нашого власного досвіду, повинні відповідати сучасні безнасінні сорти, а саме: 
  • урожайність >12 т/га;
  • товарність >70%;
  • середня маса грона >350 г;
  • нормальних ягід у гроні >90%;
  • середня маса ягоди >2 г;
  • середній розмір ягоди >14 × 14 мм. 
«За результатами випробування виділено найперспективніші для подальшого застосування в селекційному процесі сорти, що відповідають заданим критеріям: Flame seedless, Кишмиш Таїровський, Кишмиш лучистий, Einset seedless, Venus, Юпітер, Marquis, Attika, Мєчта, Русалка-3», – зазначають вчені.

sorty-vynogradu-beznasinn

Вони зауважують, що дослідження продовжаться для визначення прояву показників у різних за комплексом умов вегетаційних періодах та щоб підтвердити стабільність сортів за роками.Повернення до списку