Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Ціни на продукти в Україні: експерт НААН розповів, коли чекати підвищення 18.07.2023

Ціни на продукти в Україні: експерт НААН розповів, коли чекати підвищення

У червні 2023 року споживчі ціни на продукти харчування зросли проти травня на 0,1%. Це найменший рівень зростання з початку року, який у перші три місяці  складав 1,4-2,3%, у квітні – 0,3%, а у травні – 0,9%. Однак подорожчання електроенергії та палива у липні може призвести до нового стрибку цін.

Про це розповів директор ННЦ "Інститут аграрної економіки Юрій Лупенко.

За його словами, гальмування темпів зростання споживчих цін на продукти харчування відбулося переважно за рахунок падіння їх рівня на яйця (-4,1% до травня), олію соняшникову (-2,4 %), фрукти (-2,2%) хліб і хлібопродукти (-0,6%), молоко і сири (-0,5%) та масло (-0,1%).

Збереглося зростання цін на м’ясо та м’ясопродукти (на 1,9% проти травня), овочі (1%), рибу та продукти з риби (0,3%), а на макаронні вироби зменшення цін у травні на 0,2% змінилося зростанням на 0,1% у червні. Також зупинилося зменшення цін на цукор (-0,4% у травні).

"Останні тенденції динаміки споживчих цін  на продукти харчування дають підстави очікувати їх зниження в цілому вже у липні. Однак здорожчання електроенергії та пального з 1 липня, скоріше за все, призведе до нового сплеску споживчих цін, передусім на продукти промислової переробки та тваринництва", підсумував академік НААН Юрій Лупенко.


Повернення до списку