Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Україна збільшила експорт агропродовольчої продукції за І квартал 2023 року 21.04.2023

Україна збільшила експорт агропродовольчої продукції за І квартал 2023 року

Згідно з інформацією Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-березні 2023 року становив 6,7 млрд дол. США, що на 5% перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року.

Про це розповів заступник директора ННЦ "Інститут аграрної економіки" НААН Микола Пугачов.

Водночас, зауважив він, продукти сільського господарства і харчової промисловості беззаперечно домінують у товарній структурі загального експорту України, займаючи в ньому зараз 65%.

"Регіональна структура вітчизняного експорту в нинішньому році продовжує фокусуватись переважно на поставках до Європейського Союзу (3,6 млрд дол. США), країн Азії (2,4 млрд дол. США), а також Африки (345 млн дол. США) та СНД (155 млн дол. США). У підсумку ці чотири географічні регіони закуповують 98% аграрної продукції українського виробництва", - розповів експерт НААН.

Першу позицію у рейтингу основних імпортерів поки що повернув собі Китай, імпортувавши українського продовольства на суму 986 млн дол. США.

До топ-10 також увійшли: Румунія (828 млн дол. США), Туреччина (759 млн дол. США), Польща (666 млн дол. США), Нідерланди (381 млн дол. США), Іспанія (379 млн дол. США), Угорщина (268 млн дол. США), Італія (256 млн дол. США), Німеччина (154 млн дол. США) та Єгипет (149 млн дол. США).

"Загалом ці десять країн забезпечують 71% доходів українських агроекспортерів", - зазначив Микола Пугачов.

Основними групами агропродовольчого експорту України в І кварталі 2023 року, як і раніше, виступають зернові культури (3,16 млрд дол. США), олії та жири (1,4 млрд дол. США), насіння і плоди олійних (826 млн дол. США), залишки переробної промисловості (361 млн дол. США), м’ясо і субпродукти (202 млн дол. США). На ці види агропродукції спільно припадає майже 90 % вартості зарубіжних поставок вітчизняної агропродукції.

"У 2023 році незважаючи на триваюче повномасштабне вторгнення рф на територію нашої держави й постійні бойові дії, Україна продовжує експортувати сільськогосподарську продукцію, вирішуючи питання глобального продовольчого забезпечення та валютних надходжень для власної економіки. Актуальна динаміка зовнішніх продажів наразі підтверджує попередні прогнози науковців Інституту аграрної економіки, згідно з якими при збереженні відносної стабільності умов зовнішньої торгівлі експорт Україною продовольства повинен зберегтись на рівні календарного 2022 року, знаходячись в межах 23-25 млрд дол. США", - підсумував Микола Пугачов.Повернення до списку