Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Науковці НААН досліджують адаптацію худоби, врятованої з прифронтових територій 15.03.2023

Науковці НААН досліджують адаптацію худоби, врятованої з прифронтових територій

Першу комунальну ферму України – КП "Тарком" відвідали представники Інституту біології тварин Національної академії аграрних наук України. Мета візиту - дослідження процесів адаптації великої рогатої худоби, переміщеної зі сходу та півдня України.

На ферму КП "Тарком" завітали завідувач лабораторії екологічної фізіології та якості продукції Інституту біології тварин НААН, кандидат ветеринарних наук Василь Каплінський та старша наукова співробітниця лабораторії, кандидатка сільськогосподарських наук Марія Цап.

Гості оглянули ферму, умови проживання тварин, поспілкувались з керівником підприємства та провели дослідження процесів адаптації великої рогатої худоби переміщеної у західний регіон зі сходу та півдня України під час воєнного стану.

331822701-173546052128615-7437522336713964273-n

Метою роботи є встановити та запропонувати оптимальний перелік фізіологічних показників організму тварин і їх продуктивності для контролю та профілактики негативного впливу екологічних та кліматичних чинників, змін умов навколишнього середовища західного регіону на адаптаційні процеси організму великої рогатої худоби переміщеної під час воєнного стану.

Наразі на базі КП "Тарком" утримують корів двох порід - червона степова і чорна ряба, які походять зі східних та південних регіонів України.

Підприємство робить уклін на молочні породи корів та проводить селекцію, відповідно до розробленої концепції підприємства 2023-2028 років. На підприємстві завершують монтаж дійного обладнання, враховуючи специфіку безприв’язного утримання корів. Працюють з заплідненою худобою, чекають поповнення, підвищення надоїв та паралельно проводять ремонти та покращення в корівниках.

"Національна академія аграрних наук України обрала для дослідження саме наше підприємство, як єдине комунальне фермерське господарство в Україні, яке опікується тваринами, врятованими від російських обстрілів. Під час візиту відбулася розмова щодо відновлення стану тварин після обстрілів, голоду, та жорсткого поводження, які тварини відчули у зоні бойових дій", - зазначили в адміністрації фермерського господарства "Тарком".

Зазначимо, на базі КП "Тарком" надали прихисток для великої рогатої худоби, переміщеної із сходу та півдня України. Тварин врятували з прифронтових ферм, які були зруйновані внаслідок ворожих обстрілів. Чимало з них мали травми і потребували тривалої реабілітації. У Дрогобицькій громаді корови отримали новий дах над головою, ветеринарну допомогу та якісне харчування. Однак пережитий стрес безпосередньо вплинув на рівень продуктивності корів.Повернення до списку