Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
"Горох є незамінним попередником для більшості культур, особливо в насінницьких сівозмінах", - Раїса Вожегова 21.06.2022

"Горох є незамінним попередником для більшості культур, особливо в насінницьких сівозмінах", - Раїса Вожегова

Горох серед культур зернобобової групи, що вирощують на неполивних землях Півдня України, тримає лідерські позиції. Це насамперед пов’язано з його здатністю навіть в екстремальних умовах формувати врожай зерна на рівні 2–2,5 т/га. До того ж, сівба гороху сприяє біологізації землеробства: після збирання культури в ґрунті підвищується вміст гумусу та нагромаджується азот у кількості 30–35 кг/га.

Про це розповіла директорка Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Раїса Вожегова для журналу The Ukrainian Farmer.

"На користь гороху в сівозмінах говорить його відносно короткий період вегетації, що дозволяє посівам найефективніше використовувати запаси осінньо-зимової вологи, швидко отримати кошти за вирощену продукцію та в більш ранні строки звільнити посівні площі під наступні культури", - зазначила Раїса Вожегова.

Також горох має фітосанітарні властивості й сприяє запобіганню розвитку падалиці попередника. Отже, є незамінним попередником для більшості культур, особливо в насінницьких сівозмінах.

"Отримати добрий урожай гороху можливо завдяки вчасному збиранню, якісному очищенню та правильному зберіганню насіння", - додала науковиця.Повернення до списку