Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Експорт Україною агропродукції за січень-квітень на 3% перевищив минулорічні показники 23.05.2022

Експорт Україною агропродукції за січень-квітень на 3% перевищив минулорічні показники

У перші чотири місяці 2022 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму 7,4 млрд дол. США, перевищивши на 3% торішні показники за січень-квітень.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" НААН Микола Пугачов.

Втім, зауважив він, варто звернути увагу на значний контраст показників. Якщо у січні-лютому нинішнього року вартість вітчизняного аграрного експорту становила 5,7 млрд дол. США, то у березні-квітні – після повномасштабного вторгнення росії – поставки України на зовнішні ринки принесли виручку в розмірі лише 1,744 млрд дол. США, скоротившись за час війни більш ніж утричі.

"Агроподовольча продукція продовжує залишатись основним джерелом валютних надходжень для зовнішньої торгівлі України: за січень-квітень 2022 року її частка в загальному експорті перевищила 44%", - зазначив науковець.

Цього року, як і раніше, ключовими товарними групами в аграрному експорті виступають зерно, олійні культури, олії та жири, залишки переробної промисловості, а також м’ясні продукти. Сумарно ці види сільгосппродукції займають у структурі зарубіжних поставок майже 90%.

"Нині Україна все ще перевищує рекордні показники минулорічного експорту продовольства. Однак триваюча агресія росії, ведення бойових дій, окупація територій в різних регіонах нашої держави і блокування морських портів суттєво знижують вітчизняний потенціал зовнішніх продажів. Отже, підсумкові показники експорту прямо залежатимуть від ліквідації названих чинників", - підсумував Микола Пугачов.Повернення до списку