Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
19.04.2021

Опубліковано деталі порядку відшкодування втрат для аграріїв від пошкодження посівів у 2021 році

Деталі порядку відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру мають низку вагомих моментів. Про це пише AgroPolit.com, опираючись на фінальну версію документу, який має затвердити Кабмін.

Заступник міністра Тарас Висоцький повідомив, що у Верховній Раді розглядається закон про агрострахування, і, зважаючи на цей факт, новим пунктом для отримання держдопомоги буде вимога про те, щоб аграрій не отримував страхового відшкодування за втрачений врожай.

Якщо посіви були застраховані, врожай постраждав і фермер отримав страхову компенсацію за законом про агрострахування, то він не зможе розраховувати на додаткові виплати з програми держпідтримки. Однозначно, у подальшому буде розвиватися масове страхування, і це питання буде знято. Однак сьогодні поки що так», – пояснив Висоцький.

 

Дотація надається на безповоротній основі у розмірі 4700 грн на один га втрачених посівів, але не більше ніж 50 га посівів на одного отримувача та виплачується двічі на рік.

«Хотів би наголосити, що 50 га – це максимальна площа для одного господарства і незалежно від культур, які постраждали. Максимальна виплата – 235 тис. грн. Тобто, якщо підприємство обробляє 100 га, втратило посіви на 70 га, компенсацію воно отримає на 50 га. Однак, якщо форс-мажор стався з озимими, а потім – з ярими культурами (за різними випадками), то можна отримати допомогу двічі на рік», – пояснив Висоцький.

Він зауважив, що основним критерієм зупинки на показнику максимального відшкодування у 50 га стало обмежене фінансування, хоча всі розуміють, що показник до 100 га був би набагато доцільнішим.

ІЦ УАК за матеріалами АгроПоліт

 


Повернення до списку