Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
18.09.2020

Понад 600 українських виробників перевірять на використання антибіотиків

До участі у дослідженні залучать понад 600 представників господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) та присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва. Дослідження охопить підприємства по всій території України, - повідомляє  "ПроАгро Груп" 

Так, у рамках проєкту FАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)», методом випадкових чисел, буде сформовано перелік господарств або великих промислових підприємств. Фахівці Держпродспоживслужби проведуть забір 350-ти зразків харчових продуктів тваринного походження та дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

Окрім того, у ході дослідження впродовж вересня-листопада проведуть опитування понад 600 респондентів щодо використання антибіотиків у тваринництві:

«Головна мета опитування – зрозуміти, наскільки наші ветеринарні фахівці, тваринники переймаються цією проблемою, наскільки вони розуміють небезпеку згодовування антибіотиків. Ми вважаємо, що отримані результати покажуть неготовність більшості людей зараз перейти до розряду тих, хто не застосовує протимікробні препарати. Звичайно, наразі це дуже складно – необхідно змінювати як технологію виробництва, так і систему годівлі. Набагато простіше дати тварині антибіотик, ніж вивчати альтернативні методи. Ніхто не думає про наслідки, які можуть бути. Це дослідження, зокрема, допоможе звернути увагу суспільства, виробників на негативність можливих наслідків, до яких може призвести активне «згодовування» протимікробних препаратів зараз», - зауважив координатор проєкту опитування Олександр Рєвнівцев.Повернення до списку