Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Бюрократичні труднощі знецінюють державну підтримку тваринництва 16.06.2020

Бюрократичні труднощі знецінюють державну підтримку тваринництва


Минулого року в Україні на підтримку галузі тваринництва було виділено 3,5 млрд гривень. Утім, навіть половину суми не було використано, тому цього року розмір дотацій скоротили до 1 млрд гривень. Це сталось через те, що великий відсоток фермерів та аграрних підприємств не змогли подолати бюрократичні труднощі, а іноді процес і час, використаний на підготовку документів, міг коштувати господарству стільки ж, скільки можлива субсидія від держави.  

«Раніше існував зрозумілий і прозорий механізм державної підтримки галузі через спеціальний режим сплати ПДВ. У цьому випадку все було зрозуміло – якщо ти вкладаєш прибуток у розвиток господарства, то пропорційно вкладенням звільнений від сплати цього податку. Гроші безпосередньо йдуть на розвиток і підтримку галузі. Що стосується нинішнього механізму доступу до держдопомоги на розвиток м’ясної та молочної промисловості, то оскільки мова йде про бюджетні кошти, алгоритм їх отримання обкладений величезною кількістю різних бюрократичних вимог. Через це мало кому вдається пройти всю бюрократичну процедуру і отримати цю допомогу», - цитує слова голови наглядової ради агрохолдингу Ristone Holdings Вадима Нестеренка "ПроАгро Груп" з посиланням на latifundist.com. 

Утім, експерт навіть незначну суму дотацій вважає необхідною для підтримки галузі. «Будь-які гроші, виділені державою на розвиток АПК (великі чи маленькі суми), це в будь-якому випадку добре. Хоча, звичайно, мільярд від уряду – ця сума майже непомітна, якщо говорити про потреби всієї галузі. Ми живемо і працюємо в умовах, коли всі розвинені цивілізовані країни на державному рівні дотують своїх агровиробників. А у нас сформована сьогодні така модель АПК, яка орієнтована виключно на експорт сировини, і в неї не вписується м’ясна чи молочна галузь, яка працює на внутрішній ринок, має свої проблеми з ціноутворенням та вимагає довгострокових інвестицій», - каже Вадим Нестеренко.

Повернення до списку