Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Через посуху і проблеми з водопостачанням у окупованому Криму спостерігають деградацію річкових басейнів та ґрунтів 10.06.2020

Через посуху і проблеми з водопостачанням у окупованому Криму спостерігають деградацію річкових басейнів та ґрунтів

В окупованому Криму науковці спостерігають повну деградацію річкових басейнів, степи фактично перетворюються на пустелю і прослідковуються процеси засолення і деградація ґрунтів.

Про це в ефірі Громадського радіо заявив Михайло Яцюк, заступник директора інституту водних проблем і меліораціі НААН України.

За його словами, ситуація в окупованому Криму з водопостачанням і наявністю водних ресурсів є критичною і навіть загрозливою, бо після того, як вода перестала потрапляти в Крим по Північно- Кримському каналу, Крим цілком залежить від природно кліматичних умов.

«Ми зараз бачимо те, що природно – кліматичні умови та формування дефіциту водних ресурсів цього року викликано тим, що опади, які випадають вони не є спадоформуючими. Ситуація ( з водою в Криму – ред.) дійсно загрозлива, бо таких низьких показників щодо наповнення водосховищ природного стоку і щодо наповнення наливних водосховищ не спостерігалось жодного року.

Ми знаємо які загрози несе відсутність води, бо вона є визначальним життєдіяльним чинником, якщо в людей не буде води – то вони будуть переселятись або шукати інші можливості для життєзабезпечення свої потреб, тому це величезна загроза для населення Криму», – каже Яцюк.

Також він додав, що Північно – Кримский канал забезпечував 85% усіх потреб Криму і він був деверсифікованим джерелом, коли в умовах маловодів він (канал- ред.) давав можливість робити наповнення водосховищ і бути резервним джерелом водопостачання.

«Ми спостерігаємо в окупованому Криму повну деградацію річкових басейнів. Степи фактично перетворюються на пустелю і прослідковуються процеси засолення і деградація ґрунтів. Є дуже багато проблем, які пов’язані з дефіцитом водних ресурсів на території Криму. Коли сільське господарство занепадає – то йде деградація соціальної сфери і інші економічні і соціальні процеси певним чином з цим повязані», – додав Яцюк.

Довідка: Деградація ґрунтів — погіршення корисних властивостей та родючості ґрунту внаслідок впливу природних чи антропогенних факторів.

«Деградація земель» означає зниження чи втрату біологічної і економічної продуктивності і складної структури орних земель, що зволожуються дощем, зрошуваних орних земель чи пасовищ, лісів і лісистих ділянок у посушливих, напівпосушливих і сухих субгумідних районах внаслідок землекористування чи дії одного чи кількох процесів, у тому числі пов’язаних з діяльністю людини і структурами розселення.


Повернення до списку