Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Скорочення поголів'я великої рогатої худоби цього року неминуче, - Іон Морару, засновник Школи м'ясного скотарства 08.05.2020

Скорочення поголів'я великої рогатої худоби цього року неминуче, - Іон Морару, засновник Школи м'ясного скотарства

Скорочення поголів'я цього року буде неминучим, землі, які були задіяні під кормовиробництво, засадять соняшником. Вирізати худобу будуть, але в першу чергу неефективні господарства. В Україні все більше і більше зростатиме конкуренція тваринницької галузі з рослинництвом і тваринництво поки що програватиме, наголошує Іон Морару, засновник Школи м'ясного скотарства, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agravery.com.

Посуха, яка спіткала Україну цього року, трішки змінить структуру посівних площ і знову не на користь вартості затрат в молочному скотарстві. Зима була теплою та з рекордно низьким рівнем опадів, а весна взагалі сухою, це призвело до того, що сильно постраждали озимі культури, по деяких регіонах понад 50% ріпаку були змушені пересівати і частіше на полях, де був ріпак, будуть сіяти соняшник, а от високотехнологічні та ефективні виробники молока в останній час намагаються максимально зменшувати, або взагалі відмовлятися від використання соняшникового шроту, а роблять ставку на шрот й макуху ріпаку та сої.

Існує і невеликий «плюс» в сухій погоді, тобто це з одного боку здорожчить корм, з другого – знизяться трішки надої, що  буде сприяти попиту на молоко, відповідно, як і зниження поголів'я, – стимулювати закупівельні ціни.


Повернення до списку