Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
01.11.2018

Невдовзі створять українсько-французький метеокластер для сільського господарства

30 жовтня в Києві відбулося засідання Українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва. Про це повідомляє прес-центр Кабміну із посиланням на віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубко.

В рамках  VII засідання Українсько-французької міжурядової  комісії з економічного співробітництва були обговорені питання щодо розвитку співпраці  в аграрному секторі і досягнуто домовленість про створення спільного метеокластеру для допомоги фермерам. Мова йде про залучення новітніх технологій до обробки метеорологічних даних. Це потрібно для отримання більш точних даних про погоду, збільшення врожаю та його захисту, запровадження системного моніторингу змін клімату та подальшого моделювання.

Для України є цікавим досвід залучення французьких компаній до співпраці у сфері АПК. «Особливо це стосується розвитку фермерських господарств, співпраці в напрямку тваринництва і молочного господарства.                  Актуальні також і питання, які стосуються виробництва та сертифікації насіння, що дозволить збільшити експортні можливості вітчизняної агропромислової продукції», - зазначив Геннадій Зубко.

За результатами 8 місяців 2018 року товарообіг продукцією сільського господарства  між двома країнами перевищив 344 млн. дол. США. Вже 10 грудня у Франції відбудеться бізнес-форум на якому Україна планує представити перспективи і можливості як регіонального розвитку, так і залучення інвестицій в галузевому напрямі.


Повернення до списку