Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
В'єтнам нарощує закупівлі ріпакового шроту в Україні 29.05.2018

В'єтнам нарощує закупівлі ріпакового шроту в Україні

Зниження темпів експорту ріпакового шроту спостерігається другий сезон поспіль, в той час як обсяг поставленого на зовнішні ринки ріпаку за сім місяців 2017/18 МР вже в два рази перевищив відвантаження за весь 2016/17 МР, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.  
Це безпосередньо позначилося на обсягах переробки ріпаку та, відповідно, знизило експортний потенціал продуктів його переробки, зокрема, ріпакового шроту. З листопада 2017 року щомісячні обсяги експорту ріпакового шроту з України близькі до мінімальних. У березні поточного року експорт ріпакового шроту з України склав 1 тис. тонн проти 0,5 тис. тонн в лютому 2018 року і 1,2 тис. тонн в березні 2017 року.  
В цілому з початку 2017/18 сезону (липень-березень) на зовнішні ринки поставлено на 16% менше шроту в порівнянні з аналогічним періодом минулого маркетингового року. Найбільшим імпортером українського рапсового шроту є Євросоюз, на частку якого припадає 78% всього експорту з України. На другому місці за обсягами імпорту знаходиться Ізраїль (9%). Туреччина, відновивши в поточному сезоні закупівлі ріпакового шроту після перерви в 2016/17 МР, вийшла на рівень третього за величиною імпортера з часткою 5%. 
Нарощує імпорт ріпакового шроту і В'єтнам, обсяги закупівель вже в 2 рази практично перевищили обсяги за весь 2016/17 МР. Більш докладно про тенденції експорту олійних культур олій, балансах попиту і пропозиції, а також цінові тенденції в країнах Причорноморського регіону читайте в щотижневому виданні «Олія Причорномор'я» від УкрАгроКонсалт.

Повернення до списку