Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
ВИЗНАЧЕНО 6 ПРІОРИТЕТІВ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ В ЄВРОПУ  (КОЛЕГІЯ МОН ЗАТВЕРДИЛА ПРОЕКТ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ) 30.03.2018

ВИЗНАЧЕНО 6 ПРІОРИТЕТІВ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ В ЄВРОПУ (КОЛЕГІЯ МОН ЗАТВЕРДИЛА ПРОЕКТ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ)

Інтеграція української науки в європейський простір відбуватиметься за 6 основними пріоритетами. Це передбачено проектом Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA), який схвалила під час засідання Колегія МОН. 
Попередньо документ без зауважень було погоджено Науковим комітетом Нацради розвитку науки і технологій, а незабаром його остаточно буде затверджено юстованим наказом МОН. Пріоритетами для євроінтеграції української науки є розвиток: 
1.ефективних національних дослідницьких систем; 
2.оптимальної транснаціональної кооперації та конкуренції; 
3.відкритого ринку праці;
 4.гендерної рівності у дослідженнях; 
5.оптимального обміну та трансферу наукових знань; 
6.міжнародної кооперації. 
За баченням МОН приєднання до ERA (European Research Area, - Ред.) надасть Україні можливості краще розвивати свій науковий та технологічний потенціал, поступово наблизившись до політики і права ЄС у сфері науки і технологій. 
Накопичення європейського досвіду зміцнить національну наукову базу, що є невід’ємною складовою сталого економічного зростання. 
Зокрема, інтеграція відкриє доступ до нових ринків та нових знань, а це - додаткові можливості для розвитку національної дослідницької системи. МОН презентувало Дорожню Карту, до якої увійшли майже 60 представників різних організацій та відомств (МОН та інших міністерств, Комітетів Верховної Ради, НАН, галузевих академій, провідних вишів, міжнародні та громадські організації тощо), широке коло експертів. Враховані аналоги подібного документу різних країн-членів ЄС: Австрії, Фінляндії, Німеччині, Естонії тощо. 
Австрійський досвід інтеграції до Європейського дослідницького простору використано під час визначення загальних підходів та концептуального наповнення Дорожньої карти; а при формуванні структури документа враховано естонський аналог. Карта відображає огляд наявних успіхів та викликів наукової діяльності України, цілі та інструменти їх досягнення, індикатори змін тощо. В основі оптимальної транснаціональної кооперації – стратегія розвитку сучасних дослідницьких та е-інфраструктур, серед основних заходів якої - інвентаризація та аналіз стану дослідницьких інфраструктур, розроблення системи оцінювання рівня їх технологічної готовності та механізм підтримки; забезпечення їх присутності на мапі Європи. Дорожня карта - це стратегічний документ для довгострокового планування та подальших дій. План імплементації Карти, буде наповнений термінами, ресурсами тощо.

Повернення до списку