Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Україна має потенціал потіснити найбільших експортерів насіння льону в світі — учасник ринку 13.12.2015

Україна має потенціал потіснити найбільших експортерів насіння льону в світі — учасник ринку

Ринок насіння соняшнику є одним із найбільш розвинених серед нішевих культур. У 2014 році його експорт з України становив 54% від загального виробництва — 22,1 тис. тонн.

Про це повідомила на конференції «Введення агробізнесу в Україні» заявила власниця агрокомпанії «Зоря», що займається експортом насіння льону до Бельгії, Ірина Костюшко.

«Стримуючими факторами для збільшення обсягів експорту є 10% експортне мито на насіння льону, відсутність великих виробників та відносно невисокі показники валового збору, що ускладнюють формування великих експортних партій», — повідомила вона.

За її словами, за останні 10 років світові обсяги експорту насіння зросли на 71% — до 1,6 млн тонн у 2014 році. Найбільшими постачальниками минулого року були Канада, Росія та Казахстан, а імпортерами — Бельгія (557,7 тис. тонн), Китай (283,4 тис. тонн) і США (194,9 тис. тонн).

«В структурі українського експорту насіння льону В’єтнам в 2014 році займав лідируючу позицію — 8,1 тис. тонн із загальних 22,1 тис. Також в п’ятірку увійшли Польща (3,4 тис. тонн), Нідерланди (2,3 тис. тонн), Єгипет (1,8 тис. тонн) та Ізраїль (0,8 тис. тонн)», — резюмувала Костюшко.

Читати далі: Agravery


Повернення до списку