Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
За 2015 рік до водойм України вселено більше 9 млн екземплярів риби 12.11.2015

За 2015 рік до водойм України вселено більше 9 млн екземплярів риби

В останні роки стан природного відтворення біоресурсів значно погіршився внаслідок дії ряду зовнішніх факторів, головними з яких є антропогенні. Вони призводять до погіршення гідрологічного режиму, замулення та заростання нерестовищ, забруднення води тощо, тому зариблення водойм є важливим та необхідним.


Так, 20 жовтня 2015 року проводилось зариблення Кричевського водосховища Ковельського району Волинської області. Захід відбувся за участі Федерації риболовного спорту Волинської області та під контролем фахівців Волиньрибоохорони. Всього було випущено 2700 кг дволіток коропа. Роботи проводились відповідно до науково-біологічного обґрунтування, підготовленого науковцями Інституту рибного господарства НААН України.

21 жовтня 17 користувачів нижньої частини Канівського водосховища провели вселення водних біоресурсів до водойми в адміністративних межах Київської та Черкаської областей. На зарибленні були присутні представники Київрибоохорони, місцевого самоврядування на чолі з мером села Хохітва, користувачі водних біоресурсів Черкаської області Переяслав-Хмельницького району та Київської області. До Канівського водосховища було випущено 3055 кг – 30 550 штук екземплярів товстолоба. Середня вага одного екземпляра, дволітки товстолоба, складає 100 г.

27 жовтня на Херсонщині за кошти користувачів здійснювалось зариблення нижньої частини Каховського водосховища. Всього до водосховища вселено 77,9 тис штук товстолобів середньою вагою 28-33 грамм. Роботи проводилися під контролем Комісії із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об'єкти області, до складу якої увійшли представники органів рибоохорони, екології, громадських організацій області. Також на зарибленні були присутні місцеві рибалки та представники ЗМІ.

30 жовтня працівниками Полтаварибоохорони за участі представників громадськості та ЗМІ було проведено два зариблення Дніпродзержинського водосховища. За кошти користувачів було закуплено товстолоба на 87 тисяч гривень загальною вагою 4,5 тонн, з яких 3 тонни випустили в районі розташування управління Полтаварибоохорони у м. Кременчук, інші 1,5 тонни - до Тахтаївського гранкар’єра Кобеляцького району, біля с. Світлогірське.

6-7 листопада за кошти користувачів Каховського водосховища в межах Запорізької області та під контролем Запоріжжярибоохорони відбулось зариблення акваторії водойми в районі с. Біленьке. Було випущено 22 тис. дволіток білого товстолоба та 37 тис. цьогорічок коропа.

Загалом з початку 2015 року до водойм України було вселено 9 695 699 екземплярів молоді риби, з яких 9 238 354 екземплярів - рибовідтворювальними комплексами та 457 345 екземплярів – користувачами водойм.


Повернення до списку