Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Реорганізація органів державної ветеринарної та фітосанітарної служби спровокувала серйозні ризики для всієї аграрної галузі України. Про це заявив заслужений працівник сільського господарства, академік НААН України Павло Достоєвський на прес-конференції 12.11.2015

Реорганізація органів державної ветеринарної та фітосанітарної служби спровокувала серйозні ризики для всієї аграрної галузі України. Про це заявив заслужений працівник сільського господарства, академік НААН України Павло Достоєвський на прес-конференції

Він нагадав, що Кабмін прийняв постанову про реорганізацію Держветфітослужби та утворення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ще в вересні 2014 року. Проте новостворена структура досі не запрацювала, не затверджено штатний розклад, а на підготовку положення знадобився цілий рік. «На жаль, на сьогодні невідомо, яка питома вага в новій структурі буде належати ветеринарній службі. Разом з громадськими організаціями ми рахуємо, що нова служба не відповідає ролі Державної ветеринарної служби. Є ризики, що роль ветеринарів та фітосанітарів зводиться нанівець, тим паче враховуючи складну ситуацію із африканською чумою», — наголосив Павло Достоєвський.

Він додав, що організаційно-правова невизначеність та відсутність координації з боку новоствореної Держпродспоживслужби з існуючими відомствами погрожує експортною ізоляцією України, зниженням якості продукції на внутрішньому ринку та втратою контролю над АЧС. Більше того, через реорганізацію в Держветфітослужбі безпідставно скоротили вже 36% штату. «Ситуація критична. Спільно з представниками громадськості ми плануємо вже цього тижня піти на прийом до Прем’єр-міністра України, озвучити свої побоювання та надати пропозиції», — сказав науковець.

Головні з них — призупинити дію постанови КМУ про ліквідацію органів ветеринарної та фітосанітарної медицині на місцях принаймні до 1 січня 2017 року. Більше того, на його думку, необхідно поновити роботу відомчої ветеринарної міліції і відмовитись від зміни структури Держветфітослужби, доки не буде врегульована ситуація з АЧС.

Прес-служба Мінагрополітики


Повернення до списку