Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
06.10.2015

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію розвитку сільських територій, реалізація якої розрахована до 2025 р. Відповідне розпорядження КМУ №995-р від 23 вересня 2015 опубліковано на офіційному сайті Уряду

«Концепція визначає основні пріоритети розвитку сільських територій та механізм підготовки аграрного та сільського секторів держави до функціонування в умовах зони вільної торгівлі з Європейським союзом», – йдеться в документі, повідомляє ptichki.net.

Крім того, реалізація концепції дозволить перемістити фокус аграрної політики держави з підтримки аграрного сектора економіки на підтримку сільського розвитку – поліпшення якості життя та економічного благополуччя сільського населення.

Згідно з документом, заплановано збільшити чисельність сільського населення, знизити коефіцієнт його смертності до рівня міського, підвищити рівень оплати праці та збільшити кількість робочих місць в сільському господарстві до 1 млн осіб. Кількість зайнятого сільського населення збільшиться в 1,5 рази, до 15% зросте частка доходу сільських домогосподарств від підприємницької діяльності, а частка органічних сертифікованих сільгоспугідь – до 7%.

Реалізація концепції здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, обсяг фінансування буде визначатися щорічно.

Згідно з розпорядженням, Міністерство аграрної політики та продовольства України, спільно з НААН України і зацікавленими центральними органами виконавчої влади, протягом місяця зобов’язані розробити і надати Кабміну план заходів щодо реалізації концепції.


Повернення до списку