Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Законопроект про органічну сільгосппродукцію буде підготовлений з урахуванням думки громадськості 22.09.2015

Законопроект про органічну сільгосппродукцію буде підготовлений з урахуванням думки громадськості

Законопроект «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» було обговорено з урахуванням висловлених зауважень і представлено на розгляд Мінагрополітики. Про це домовилися під час засідання робочої групи відомства за участю представників профільних громадських організацій.

При обговоренні положень нового законопроекту, члени робочої групи висловилися за необхідність розробки правового регулювання органічного виробництва в Україні з урахуванням норм, що діють у межах Європейського Союзу. Це, насамперед, стосується системи сертифікації органічного виробництва та пов'язаної з нею системи державного нагляду і контролю за учасниками органічного ринку.

У той же час були порушені питання правового регулювання взаємо визнаних сертифікаційних органів України та ЄС, доцільність встановлення в законопроекті норм щодо придатності земель та критеріїв для оцінки їх якості, а також зон для виробництва органічної продукції та сировини, що суперечить прийнятим в ЄС нормам.Повернення до списку