Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Польська модель розвитку села може бути застосована в Україні 21.09.2015

Польська модель розвитку села може бути застосована в Україні

Польща - чудовий приклад того, як цілісна політика із розвитку сільських територій та залучення інвестицій може привести до успішної модернізації сільського господарства. Про це УНН повідомили у прес- службі Мінагрополітики з посиланням на міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

"Європейський фонд розвитку польських сіл є однією із найбільш успішних та цікавих моделей розвитку сільських територій у ЄС, яка може бути застосована і в Україні. Ми прагнемо зробити фермерство високотехнологічним та привабливим для вітчизняної молоді. Польський досвід у даній сфері є дуже важливим", - наголосив міністр.

Як повідомляв УНН, аграрний експорт Польщі зріс майже у 5 разів за останні 10 років, а економічна потужність ферм збільшилася удвічі з 2003 року. Польща є однією з найбільш динамічних нових країн-членів ЄС, маючи двозначне зростання загальної вартості сільськогосподарської продукції з моменту приєднання до Європейського Союзу.

Додамо, у 1990 році був заснований Європейський Фонд Розвитку Польських Сіл - неурядова організація, що підтримує розвиток сільських територій Польщі. Фонд був створений після підписання угоди між Урядом Польщі та Європейською Економічною Спільнотою. Організація допомагає залучати інвестиції до покращення технічної інфраструктури, розвитку місцевого підприємництва, а також розвитку освіти та соціальної сфери сільських територій.

Джерело: УНН


Повернення до списку