Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Аграрний комітет ініціює скорочення адміністративних витрат 02.09.2015

Аграрний комітет ініціює скорочення адміністративних витрат

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо скорочення адмінвитрат для суб’єктів господарювання в АПК та зниження ризиків корупції в держорганах.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби народного депутата Олега Кулініча.
Як зазначається, автори документа, переважно, члени комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, - представники БПП, групи "Партія Відродження", об'єднання "Самопоміч", ВО "Батьківщина", "Народного фронту" та групи "Воля народу". 
"Основна мета законопроекту - скорочення адміністративних витрат для суб’єктів господарювання в АПК та зниження ризиків корупції в державних органах", - йдеться у повідомленні.
Крім того, народними депутатами запропоновано скасувати та/або обмежити дію 22 дозвільних процедур та вимог щодо здійснення господарської діяльності, а також обмежити повноваження окремих державних органів щодо здійснення функцій державного контролю. 
Автори законопроекту відмічають, що суттєва частина регуляторних механізмів в українському АПК застаріла, дублює одна-одну або не відповідає міжнародним зобов’язанням України. 
 "Авторський колектив визначив, що 22 дозволи з 110 мають бути скасовані або спрощені. Адже кожен додатковий дозвіл - це витрачений час та гроші українського аграрія, та додаткові можливості для зловживань та корупції. Звичайно, якісь з них є більш потенційно корупційними, інші - менш", - зазначив Кулініч.
Найважливішим в законопроекті № 2558а він вважає запровадження добровільності в отриманні ветеринарних свідоцтв у деяких випадках, полегшення водокористування для аграріїв, спрощення поводження з добривами та засобами захисту рослин а також скасування карантинного дозволу. За матеріалами http://www.epravda.com.ua/

Повернення до списку