Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Близько 40% сільгосптехніки в Україні - застаріла 18.07.2015

Близько 40% сільгосптехніки в Україні - застаріла

Згідно з результатами опитування, проведеного агенцією AgriSurvey серед сільськогосподарських виробників, понад 38% аграріїв вважають, що їхня сільськогосподарська техніка застаріла і потребує заміни. Брак якісної техніки є суттєвою проблемою для аграрних підприємств України, а також для переважної більшості господарств населення, які загалом виробляють 46% від усього об’єму валової продукції сільського господарства в країни.

Так, найбільш зношеними вважають комбайни. Згідно з розрахунками агенції AgriSurvey, в Україні навантаження на 1000 га посівної площі наразі становить 3-4 одиниці техніки для всіх зернозбиральних комбайнів та всього 0,6-0,8 одиниць для кукурудзозбиральних. За словами Олексія Павленка, Україні щороку потрібно 5-7 тисяч комбайнів, щоб компенсувати нестачу с/г техніки для збору врожаю. Проте разом зі зменшенням забезпеченості с/г технікою в Україні також стрімко скорочується її виробництво. За даними дослідження «Агроспектр» асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», впродовж 2007-2014 рр. на вітчизняних під­приємствах було зібрано близько 1,1 тис. одиниць зерноз­биральних комбайнів, а за останній рік кількість складених зернозбираль­них комбайнів в Україні зменшилася у 2,5 рази — з 68 до 27 шт.

Брак сільськогосподарської техніки негативно позначається і на показниках врожайності країни. Так, втрати аграрного сектору від нестачі якісної с/г техніки оцінюють у 6 млн тонн зернових, що у валютному еквіваленті становить понад 1 млрд дол. За останніми даними міністерства, врятувати українські врожаї країні допоможуть американські компанії, які поставлять в Україну сільськогосподарську техніку на 1 млрд дол. 


Повернення до списку