Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
13.07.2015

Україні не вистачає збиральної техніки

Через брак сучасної збиральної техніки українські аграрії втрачають щороку понад 6 млн тонн зернових.

Про це йшла мова на виробничій нараді Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з представниками Харківського тракторного заводу ім. С. Орджонікідзе.

«Наша зустріч із виробниками комбайнів достатньо символічна, оскільки відбувається на початку жнив. Намолочено понад 3,3 млн тонн зерна нового врожаю ранньої групи зернових. За кілька днів жнива розпочнуться на всій території України. До збирання залучено весь наявний парк зернозбиральних комбайнів. Їх налічується 50 тисяч одиниць. Це надзвичайно мало для такої потужної агропромислової країни, як наша. Ця кількість не дозволяє провести жнива в оптимальні агротехнологічні терміни (10 днів). А з урахуванням складних погодних умов жнива затягуються до 40-45 днів», – зазначив Міністр.

Олексій Павленко наголосив на тому, що щороку аграрії втрачають понад 6 млн тонн зернових. Зокрема, через брак якісної сучасної збиральної техніки. Це десята частина всього урожаю. Вартість втраченого урожаю сягає мільярда доларів США. «Аби вчасно і якісно зібрати урожай Україні необхідно 75 тисяч зернозбиральних комбайнів. Щороку український агросектор потребує 5-7 тисяч комбайнів. Наголошую, ідеться про якісну енергоефективну техніку. Саме її потребує український ринок. Щиро сподіваюся, що цю поки вільну нішу посяде техніка виробництва ХТЗ», – додав він.

Уряд держави приділяє серйозну увагу розвитку аграрного машинобудування. Ключовий напрям – виробництво зернозбиральних комбайнів світового рівня, повідомляє прес-служба Мінагрополітики


Повернення до списку