Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Ярослав Гадзало відмітив науково-дослідні досягнення ННЦ "Інституту виноградарства і виноробства ім.Таїрова" 05.09.2018

Ярослав Гадзало відмітив науково-дослідні досягнення ННЦ "Інституту виноградарства і виноробства ім.Таїрова"


ННЦ  "Інституту виноградарства і виноробства ім.Таїрова" презентував результати роботи на загальних зборах Відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України.

У зборах, що були присвячені питанням генетичних ресурсів винограду, взяли участь керівництво Одеської області, НААН, керівники державних підприємств, науковці та викладачі. Президент НААН Ярослав Гадзало, вітаючи учасників зборів, нагадав, що інститут Таїрова є найстаршою науково-дослідною установою в галузі виноградарства та виноробства, яка за свою історію вивіла понад 130 сортів столового і технічного винограду. Він також високо оцінив міжнародну діяльність інституту. «Декілька місяців тому заклад відвідали офіційні делегації виноградарів Італії та Молдови. Я вбачаю великі перспективі в цьому партнерстві не лише з точки зору обміну досвідом, але й популяризації українських здобутків у країнах Євросоюзу. Я хочу подякувати всьому колективу інституту за роботу», — додав Ярослав Гадзало.
Учасники зборів ознайомилися з інноваційною діяльністю та оглянули селекційно-дослідні ділянки інституту, відвідали хіміко-аналітичну лабораторію відділу виноробства і лабораторію вірусології та мікробіології, а также презентацію інноваційного відділу селекції, генетики та ампелографії та нових марок виноробної продукції із сортів винограду селекції інституту.
У порядок денний також увійшло обговорення питань органічного виноградарства, результати науково-дослідної роботи студентів Одеського державного аграрного університету, а також хід підготовки насіння до посіву і реалізації у поточному році. Проект рішення загальних зборів визначив основні напрямки покращення та розширення напрямків наукових досліджень генетичних ресурсів винограду та заходи щодо покращення фінансування зазначених досліджень.


Повернення до списку