Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

НААН України і Український альянс по боротьбі з підробками та піратством - у тандемі

Національна академія аграрних наук України, компанія City Sightseeing Kyiv та Національний технічний університет України «КПI» підтримали соціальну акцію «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» у межах просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні». Кампанія стартувала за ініціативи «Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством» та підтримки Державної служби інтелектуальної власності України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

Після круглого столу з молодими науковцями НААН України З нагоди Міжнародного дня боротьби з підробками і обговорення негативних наслідків, пов'язаних із плагіатом інтелектуальної власності, із виробництвом та збутом контрафактних і піратських товарів присутні мали змогу наглядно переконатись, оглянувши експозицію із Музею підробок «Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством». До уваги пропонувалися зразки підробок: одягу, взуття, іграшок, різноманітних аксесуарів, цигарок, лез, агрохімічних та хімічних засобів.

1-foto36.jpg  2-ок.jpg

Координатор BASCAP в Україні, президент Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством» Антоніна Пахаренко-Андерсен підкреслила, що деякі види підробок, такі як ліки, іграшки, запасні деталі агрегатів, запчастини до автомобілів, сільськогосподарські добрива серйозно загрожують здоров'ю та безпеці споживачів. Всі ми повинні усвідомлювати, що контрафактна продукція — це одна з головних перешкод для розвитку вітчизняного виробництва. Порушення прав інтелектуальної власності гальмує впровадження інноваційних виробництв і економічний розвиток держави, а недотримання високих стандартів якості в агрохімічній сфері створює загрозу масштабних техногенних катастроф!


3-fтак!!!!!.jpg

«Особливо важливим є розуміння шкоди від підробок не тільки для окремого споживача, але і для України в цілому, враховуючи щорічне недоотримання бюджетом країни мільярдів гривень потенційних податкових надходжень, зниження прямого інвестування в результаті втрати країною інвестиційної привабливості, зростання корупції та злочинності, відсутність чесної конкуренції на ринку», - зауважила Антоніна Павлівна.

Сьогодні підробки заполонили світовий ринок товарів. Проблема контрафактної і піратської продукції охопила майже всі галузі і країни світу, вона стала міжнародною, багатонаціональною, транскордонною і міжгалузевою! «Ми, науковці, насамперед маємо пам’ятати, що купуючи підробку ми не тільки отримуємо продукцію сумнівного походження і якості, але й особисто підтримуємо організовану злочинність, перешкоджаємо розвитку внутрішнього товарного ринку, української науки та сучасних технологій, - підтримав директор УАПП Олександр Пахаренко

5-foto47-женя.jpg
6-20150604_132521.jpg

Експонати дуже зацікавили учасників акції. У гучномовець від представників акції чули: контрафакт — це не якісна підробка під відомі бренди «за малі гроші», а злочин, який може навіть коштувати життя!...піратська комп’ютерна програма — це не «шара», а несплачені податки до бюджету України, втрачені робочі місця та відтік за кордон висококласних програмістів! І дивлячись на представлені підробки, дивуєшся, як уміло порушники хочуть нас одурити…

7-foto59.jpg
8-учасники брифінгу+УА.jpg

Інформаційна обізнаність дозволить кожному з нас не стати співучасником злочину! І тільки спільними зусиллями та завдяки небайдужості кожного можна запобігти розповсюдженню підробок!

Лук’янчук Людмила, старший

науковий співробітник НААН України