Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

Як у Києві відбувся Саміт "Виклики сьогодення – 2025: експертиза, агросфера, наука та інновації" (ФОТО)

Днями у Києві відбувся Саміт «Виклики сьогодення – 2025: експертиза, агросфера, наука та інновації». Організаторами саміту виступили Київський аграрний університет Національної академії аграрних наук України та Державне підприємство «Центр судової експертизи та експертних досліджень». «Виклики сьогодення» – захід, який став платформою для обговорення актуальних питань у сфері агробізнесу, науки та інновацій, експертизи. 

Із вітальним словом до учасників звернулися від імені Національної академії аграрних наук України,  віце-президент Національної академії аграрних наук  академік НААН  Юрій Лупенко,  директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак, Голова Громадської спілки «Аграрний союз України», Геннадій Новіков.

Захід був присвячений стратегічним планам та трансформаціям у аграрному секторі економіки України, науковим досягненням та перспективам подолання глобальних викликів. Саміт об’єднав 120 учасників, які завітали на сам захід безпосередньо, а також паралельно понад 5 тисяч фахівців у форматі онлайн, ставши ефективним майданчиком для діалогу між представниками влади, представниками аграрного ринку, науковцями та переробниками продукції. Під час Саміту «Виклики сьогодення» обговорювалися критичні за своєю важливістю питання: від впровадження «розумних» агротехнологій й експорту української сільськогосподарської продукції до адаптації галузі до кліматичних змін та розвитку біотехнологій.

В рамках Саміту «Виклики сьогодення» відбулося три пленарних дискусійних панелі. На першій панелі - «Інновації, наука та інвестиції в аграрному секторі України» виступили:
  • академік НААН, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки НААН» Юрій Лупенко,
  • академік НААН, директор Інституту «Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН» Валерій Адамчук,
  • головний науковий співробітник КАУ НААН Михайло Ромащенко,
  • член-кореспондент НААН, академік НААН. очільник Київського аграрного університету НААН Олександр Никитюк,

Спікери:
  • поділилися аналізом економічної ситуації та перспективами розвитку аграрного ринку України; 
  • розповіли про енергоефективність та альтернативні джерела енергії, які можуть бути використані у аграрному бізнесі;
  • запропонували бачення і практичні знання – як саме слід боротися з посухою та як вирішувати питання із відновленням потенціалу зрощення та дренажу;
  • порушили питання підготовки кадрів для аграрної сфери в умовах відбудови України. 
Директор департаменту аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин розповів про особливості банківського сектору України та співпрацю представників аграрного бізнесу і банківських установ.

Друга пленарна панель стосувалася специфіки судової експертизи в контексті розвитку аграрного ринку.

Спікери:
  • торкнулись загальних питань використання судової експертизи у аграрному секторі;
  • проаналізували актуальні моменти компенсаційних процедур відшкодування збитків, завданих військовою агресією РФ;
  • запропонували фаховий погляд на особливості економічної експертизи у агробізнесі. 
Учасники одностайно наголосили на необхідності максимальної синхронізації зусиль держави, бізнесу та науки задля забезпечення реальної конкурентоспроможності України на світовій арені.

Читайте також: На базі Київського аграрного університету НААН відбулися курси підвищення кваліфікації (ФОТО, ВІДЕО)