Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

03.05.2024 15:09:00

Науковець НААН презентував у Вашингтоні інноваційне дослідження про післявоєнне відновлення ґрунтів в Україні

У Вашингтоні відбувся фінал щорічного конкурсу інновацій SID-US 2024. Головне завдання конкурсу – визначити сучасні інноваційні рішення, що здатні допомогти світу протистояти глобальним світовим викликам. Цього року до фіналу конкурсу інновацій SID-US 2024 Chemonics International, серед 218 своїх програм з усього світу, обрав лише дві інновації, серед яких – дослідження Програми USAID АГРО про використання донних відкладень рибогосподарських ставків для відновлення деградованих і пошкоджених війною земель. Експертним виконавцем проєкту виступала Громадська організація «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» (УТҐА) та Національний науковий центр «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» (ННЦ ІГА).

В Україні близько 20 млн га земель потребують рекультивації або відновлення, і водночас понад 40 тис. ставків потребують очищення для цілей аквакультури та екології. Тож, можна екологічно безпечно щороку видаляти 30–35 млн т мулу, що стане матеріалом для відновлення близько 200 тис. га земель. У результаті дослідження командою виконавців від УТГА та ННЦ ІГА запропоновано оптимальне законодавче регулювання процесів видалення цих донних відкладень, а також надано рекомендації агровиробникам щодо використання відкладень для відновлення сільськогосподарських земель. 

Ця інновація увійшла до фіналу конкурсу інновацій SID-US 2024 і 26 квітня, під час прямого ефіру, представник ННЦ ІГА доктор економічних наук Анатолій Кучер презентував результати дослідження. Загалом чотири фіналісти із різних країн і континентів представляли свої інноваційні кейси. Ведучий та інші учасники конкурсу дали високу оцінку актуальності теми дослідження та хоробрості українського народу, який попри війну продовжує дбати про продовольчу безпеку світу.

1

Ця інновація може використовуватися для відновлення від наслідків війни не тільки в Україні, а й в інших країнах для цілей рекультивації земель і підвищення родючості ґрунтів.

Більше інформації про фіналістів конкурсу тут: https://www.sidusconference.org/innovation-competition.html

Із Рекомендаціями з використання донних відкладень із рибогосподарських водойм для поліпшення стану сільськогосподарських угідь та відновлення земель, пошкоджених під час воєнних дій, можна ознайомитися за посиланням: https://doi.org/10.31073/issar9786178122799