Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

07.08.2023 13:03:00

Вчені НААН назвали перспективні сорти для селекції безнасінного винограду

Вчені Національної академії аграрних наук України назвали 10 сортів винограду, перспективних для селекції безнасінних сортів.

Про це співробітники ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН Ірина Ковальова, Людмила Герус та В’ячеслав Скрипник пишуть у статті в журналі «Садівництво по-українськи»

Дослідники змоделювали параметри відбору перспективних для застосування у селекційному процесі безнасінних сортів. Вони вважають, що задані оптимальні параметри основних селекційних ознак інтересу, яким, за даними літературних джерел, опублікованих баз даних і нашого власного досвіду, повинні відповідати сучасні безнасінні сорти, а саме: 
  • урожайність >12 т/га;
  • товарність >70%;
  • середня маса грона >350 г;
  • нормальних ягід у гроні >90%;
  • середня маса ягоди >2 г;
  • середній розмір ягоди >14 × 14 мм. 
«За результатами випробування виділено найперспективніші для подальшого застосування в селекційному процесі сорти, що відповідають заданим критеріям: Flame seedless, Кишмиш Таїровський, Кишмиш лучистий, Einset seedless, Venus, Юпітер, Marquis, Attika, Мєчта, Русалка-3», – зазначають вчені.

sorty-vynogradu-beznasinn

Вони зауважують, що дослідження продовжаться для визначення прояву показників у різних за комплексом умов вегетаційних періодах та щоб підтвердити стабільність сортів за роками.