Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

15.12.2021 15:29:00

Україна достроково оновила рекорд аграрного експорту

За 11 місяців 2021 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на 24,4 млрд дол. США, перевищивши найбільший за часів незалежності показник за весь 2020 рік у 22,2 млрд дол. США. У результаті, Україна вчетверте поспіль оновлює рекорд аграрного експорту.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Микола Пугачов.

Окрім того, заздалегідь оновлено рекорд зовнішніх поставок вітчизняними компаніями плодово-ягідної продукції, експорт якої у січні-листопаді 2021 року сягнув 329 млн дол. США. Вирішальним чинником стало збільшення вартості продажів заморожених фруктів і ягід до 205 млн дол. США, водночас кількісний показник їх експорту також сягнув найвищої в історії позначки – майже 73 тис. т.

Рекордних обсягів сягнув і продаж на закордонних ринках українських макаронних виробів, який за 11 місяців поточного року становив 35 тис. т.

За прогнозними розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, дуже високою є ймовірність досягти за підсумками 2021 року історично максимального для України обсягу експорту м’яса птиці.

"До завершення поточного року зазначені показники ще збільшаться. Але вже зараз можна стверджувати, що такі позитивні результати досягнуті завдяки триваючій тенденції зростання світових цін на всі види продовольства, а також успіхам вітчизняних експортерів у сегментах, де вдалося цілком використати існуючу кон’юнктуру, задовольняючи потреби споживачів", - підсумував Микола Пугачов.