Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Україні прогнозують рекордний урожай яблук 07.07.2015

Україні прогнозують рекордний урожай яблук

У поточному сезоні Україна може встановити черговий рекорд за обсягами виробництва яблука.

Основною причиною збільшення врожаю яблука в Україні послужить зростання середньої врожайності за рахунок вступу в плодоношення нових інтенсивних садів. При цьому, в нинішньому році яблуневі сади відносно непогано перезимували.

За попередніми прогнозами аналітиків, у сезоні-2015/16 валовий збір яблук в Україні може перевищити попередній на 16% і скласти близько 1,5 млн. тонн, що стане абсолютним рекордом за всю історію незалежності країни.

Нагадаємо, що до цього максимальним урожаєм в Україні вважався результат сезону-2014/15, коли українським садівникам вдалося зібрати 1,3 млн. тонн яблука, перевищивши показники попереднього сезону на 10%.

При цьому виробники яблук в Україні сподіваються, що новий сезон буде для них більш вдалим в плані продажів, ніж попередній. Більшість господарств розраховують зібрати більше яблук, ніж у минулому році, при цьому фермери впевнені, що ціни на продукцію будуть вищими.

Про це пише «АПК-інформ: овочі та фрукти».

Прогнози садівників пояснюються великою кількістю заявок на закупівлю нового врожаю яблук з боку місцевих і російських оптових компаній. Крім того, переробники активно цікавляться закупівлею промислового яблука.

Аналітики ринку вважають, що ці припущення не позбавлені підстав. Попит на українське яблуко залишався стабільно високим впродовж усього минулого сезону як з боку Росії так і всередині країни, завдяки чому ціни на продукцію з жовтня безперервно підвищувалися і до кінця сезону досягли рекордно високих показників. У 2015 році цілком можливо, що перші партії ранньої яблука будуть дорожчі, ніж роком раніше. Підтримку цінам буде надавати попит з боку російських перекупників, а також відносно високі ціни на інші сезонні фрукти, пише agravery.com.


Повернення до списку