Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Засідання Президії НААН з розгляду питання «Стан і проблеми відтворення великої рогатої худоби в Україні та завдання щодо їх вирішення»

Засідання Президії НААН з розгляду питання «Стан і проблеми відтворення великої рогатої худоби в Україні та завдання щодо їх вирішення»

18 березня 2015 р. відбулось чергове засідання Президії НААН з розгляду питання «Стан і проблеми відтворення великої рогатої худоби в Україні та завдання щодо їх вирішення».

      Доповідачами були заступник директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН Ковтун Світлана Іванівна та професор кафедри НУБіП України доктор ветеринарних наук, член-кореспондент НААН Яблонський Валентин Андрійович.

    Слід зазначити, що  засідання Президії – це вже третій захід із розгляду актуального питання. У його роботі взяли участь директор Департаменту тваринництва Мінагрополітики України Кваша М.М., заступник директора Департаменту ветеринарної медицини Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Білоус М.В.директори профільних наукових установ і наукові співробітники їх структурних підрозділів установ, очільники та фахівці  зацікавлених дослідних господарств мережі НААН.

У своїх доповідях вчені  зазначили, що установи НААН із наукового супроводу розвитку галузі скотарства в Україні системно застосовують розроблені ними методи відтворення та селекції великої рогатої худоби. Проте за останні роки відбулося зниження показників відтворення у молочному скотарстві за рахунок погіршення організаційно-виробничих умов, низького рівня підготовки фахівців-тваринників та недосконалості системи обслуговування господарств населення. 

Слід нагадати, що дещо кращі показники у  дослідних господарствах мережі Академії – 77 голів за 2013 рік (+2 до попереднього року) та племінних господарствах, де за останні 3 роки вихід телят знаходиться на рівні 81. Установами Академії завдяки розробленим схемам корекції функції статевих органів корів (ДП ДГ «Асканійське», «імені Декабристів», «Гонтарівка»), першочерговим завданням є встановлення попереднього діагнозу з наступним симптоматичним лікуванням, забезпечено заплідненість від першого осіменіння на рівні 52%, здешевлення вартості лікування; вихід телят на 100 корів доведено до 95 голів (дослідні господарства Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН «Нива» та «Христинівське»).

Під час обговорення ряду проблем із відтворення поголів’я  великої рогатої худоби виступаючі наголосили на істотній ролі методів біотехнологіїрепродукції, що забезпечують одержання виходу телят на рівні 85-90 голів у розрахунку на 100 корів; селективних технологій сперми, які дають можливість  отримати 95-97% приплоду запланованої статі. Було наголошено на необхідності широкого застосування трансплантації ембріонів великої рогатої худоби як репродуктивної технології племінної молочної худоби та направлення зусиль науковців на розроблення і впровадження сучасних методів діагностики, лікування та профілактики безпліддя інфекційної та незаразної етіології у корів.

За результатами роботи Президії прийнято Постанову.



Повернення до списку



Новини України

Пошук: