Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Вкрадена окупантами колекційна гітара: неймовірна історія від військового з НААН про повернення інструмента власникові 03.01.2023

Вкрадена окупантами колекційна гітара: неймовірна історія від військового з НААН про повернення інструмента власникові

Керівник відділу інформаційного забезпечення та зв'язків із громадськістю НААН, а нині військовослужбовець 112 бригади тероборони ЗСУ Андрій Малик в ефірі телемарафону "Єдині новини" у новорічну ніч розповів історію повернення композитору колекційної гітари, яку викрали російські солдати під час окупації одного з населених пунктів на Київщині.


Гітару знайшли на покинутих російських позиціях на Київщині розбиту та розтрощену. Потім вона здолала десять тисяч кілометрів багатьма видами транспорту у супроводі десятків людей, аби повернутися додому і знову звучати. Її уламки підібрали бійці 112-го батальйону тероборони одразу після звільнення столичного передмістя, аж в Ізраїлі знайшовся майстер, який взявся її реставрувати, і зрештою напередодні, вона повернулася до свого власника.

 

Так, під час окупації Київської області російські загарбники прийшли в дім Олександра у містечку Северинівка Київської області.

Котеджне містечко, у якому мешкає композитор Олександр з родиною, вже з перших днів опинилось в окупації. Сашко, його дружина, донька, якій не було ще й року, семеро котів і пес – оселились в домашній студії: ця кімната здавалась найбезпечнішою, бо немає вікон. Тиждень вони ховались там від артилерійських та мінометних обстрілів. Згодом – окупанти постукали в двері і сказали, що родина має 20 хвилин на збори.

"Звісно речі зібрати не встигли, головне було – забрати наших котів, собаку, ну бо це члени сім'ї", - розповідає Олександр.

Згодом уламки розтрощеної гітари підібрали бійці 112-го батальйону тероборони одразу після звільнення столичного передмістя.

Так, молодший лейтенант Андрій Малик біля купи дисків з російською музикою помітив уламки гітари. Він одразу звернув увагу, що існтрумент дорогий, тому навряд його з собою привезли російські солдати. Він написав про це пост у Facebook  – отак, мовляв, тут гуляли росіяни.


Після опублікованого запису багато музикантів одразу написали, що гітара – дорога, колекційна. 

А вже за два дні відгукнувся майстер з Ізраїлю. Він пообіцяв безкоштовно відновити інструмент. Гітару передали завдяки волонтерам, а вже у жовтні з Ізраїлю приходить повідомлення – інструмент готовий. Починаються – пошуки власника.

Тож військові тероборони знову публікують у Мережі пост про те, що гітара відремонтована і вони шукають власника. Той пост знайомі пересилають дружині композитора Олександра.

Подружжя півночі вдвох перебирають старі фото. І от на двох-трьох фотографіях вдалося збільшити і побачити саме напис на гітарі, який співпав.

320512567-681152416834806-6820126177709490086-n

За словами Олександра, ця гітара в його колекції особлива – перша, яку він купив 12 років тому на гроші – з першого ж гонорару. На ній – зіграв одну з перших власних пісень. Саме з цією гітарою чоловік  почав мріяти – про кар’єру композитора. Тепер дивується, що після всього пережитого вона – звучить.

Читайте також: Привітання з Новим роком від Президента НААН Ярослава Гадзала

Повернення до спискуНовини України

Пошук: