03.01.2023
Гітару знайшли на покинутих російських позиціях на Київщині розбиту та розтрощену. Потім вона здолала десять тисяч кілометрів багатьма видами транспорту у супроводі десятків людей, аби повернутися додому і знову звучати. Її уламки підібрали бійці 112-го батальйону тероборони одразу після звільнення столичного передмістя, аж в Ізраїлі знайшовся майстер, який взявся її реставрувати, і зрештою напередодні, вона повернулася до свого власника.
Вкрадена окупантами колекційна гітара: неймовірна історія від військового з НААН про повернення інструмента власникові
Керівник відділу інформаційного забезпечення та зв'язків із громадськістю НААН, а нині військовослужбовець 112 бригади тероборони ЗСУ Андрій Малик в ефірі телемарафону "Єдині новини" у новорічну ніч розповів історію повернення композитору колекційної гітари, яку викрали російські солдати під час окупації одного з населених пунктів на Київщині.
Так, під час окупації Київської області російські загарбники прийшли в дім Олександра у містечку Северинівка Київської області.
Котеджне містечко, у якому мешкає композитор Олександр з родиною, вже з перших днів опинилось в окупації. Сашко, його дружина, донька, якій не було ще й року, семеро котів і пес – оселились в домашній студії: ця кімната здавалась найбезпечнішою, бо немає вікон. Тиждень вони ховались там від артилерійських та мінометних обстрілів. Згодом – окупанти постукали в двері і сказали, що родина має 20 хвилин на збори.
"Звісно речі зібрати не встигли, головне було – забрати наших котів, собаку, ну бо це члени сім'ї", - розповідає Олександр.
Згодом уламки розтрощеної гітари підібрали бійці 112-го батальйону тероборони одразу після звільнення столичного передмістя.
Так, молодший лейтенант Андрій Малик біля купи дисків з російською музикою помітив уламки гітари. Він одразу звернув увагу, що існтрумент дорогий, тому навряд його з собою привезли російські солдати. Він написав про це пост у Facebook – отак, мовляв, тут гуляли росіяни.
Після опублікованого запису багато музикантів одразу написали, що гітара – дорога, колекційна.
А вже за два дні відгукнувся майстер з Ізраїлю. Він пообіцяв безкоштовно відновити інструмент. Гітару передали завдяки волонтерам, а вже у жовтні з Ізраїлю приходить повідомлення – інструмент готовий. Починаються – пошуки власника.
Тож військові тероборони знову публікують у Мережі пост про те, що гітара відремонтована і вони шукають власника. Той пост знайомі пересилають дружині композитора Олександра.
Подружжя півночі вдвох перебирають старі фото. І от на двох-трьох фотографіях вдалося збільшити і побачити саме напис на гітарі, який співпав.
За словами Олександра, ця гітара в його колекції особлива – перша, яку він купив 12 років тому на гроші – з першого ж гонорару. На ній – зіграв одну з перших власних пісень. Саме з цією гітарою чоловік почав мріяти – про кар’єру композитора. Тепер дивується, що після всього пережитого вона – звучить.
Читайте також: Привітання з Новим роком від Президента НААН Ярослава Гадзала
Читайте також: Привітання з Новим роком від Президента НААН Ярослава Гадзала
Пошук:
29.07.2024
Круглий стіл, присвячений сучасному стану тваринництва, проблемам та перспективам розвитку галузі
09.07.2024
Збирання врожаю озимих та ранніх ярих зернових культур на полях Інституту зернових культур
03.07.2024
День поля на базі Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН
19.06.2024
Ігор Гриник провів робочу зустріч із польськими науковцями
12.06.2024
Стартував прийом заявок на добрива для аграріїв із прифронтових областей
Новини України 16 — 20 з 869
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець